Unucka (ODS): Začíná poslední fáze rekonstrukce Výškovických mostů v Ostravě

14.04.2020 8:39 | Zprávy
autor: PV

Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu se i přes vyhlášení nouzového stavu dostává do poslední fáze.

Unucka (ODS): Začíná poslední fáze rekonstrukce Výškovických mostů v Ostravě
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Ve třech etapách, během kterých budou muset cestující počítat s dopravními omezeními, se tramvajová doprava převede z provizorního do finálního stavu a zprovozní se mosty pro auta. Hotovo by mělo být v půlce května.

„Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice (III/4787) po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které byly ve špatném technickém stavu, a proto musely být zdemolovány. Nově vybudované mosty budou sloužit také cyklistům, jejich součástí bude i cyklostezka,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania. Upřesnil, že náklady na rekonstrukci mimoúrovňového křížení Výškovické ulice se silnicí I/11 (ulice Rudná) a železniční tratí (Polanecká spojka) dosáhnou zhruba 328 milionů korun bez DPH. Na stavbě se kromě Moravskoslezského kraje výrazně podílí Dopravní podnik Ostrava. Většina nákladů bude hrazena z evropských fondů.

„V rámci jednání s dodavatelem stavby společností Firesta a Dopravním podnikem Ostrava jsme se shodli na jednotlivých etapách týkajících se dopravních výluk a dokončení této náročné stavby,“ sdělil náměstek hejtmana Jaroslav Kania.
 
Poslední fáze rekonstrukce bude probíhat ve třech etapách. „Postupné otevírání mostů udělá jistě radost řidičům osobních aut, ale zkomplikuje cestování tramvajemi, protože cestující budou muset ty necelé dva týdny přestupovat na autobusy. Prosím tedy cestující i řidiče o trpělivost a ohleduplnost, aby tu nedocházelo k nehodám a ke kolizím,“ žádá náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…