Ve třech etapách, během kterých budou muset cestující počítat s dopravními omezeními, se tramvajová doprava převede z provizorního do finálního stavu a zprovozní se mosty pro auta. Hotovo by mělo být v půlce května.
„Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice (III/4787) po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které byly ve špatném technickém stavu, a proto musely být zdemolovány. Nově vybudované mosty budou sloužit také cyklistům, jejich součástí bude i cyklostezka,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania. Upřesnil, že náklady na rekonstrukci mimoúrovňového křížení Výškovické ulice se silnicí I/11 (ulice Rudná) a železniční tratí (Polanecká spojka) dosáhnou zhruba 328 milionů korun bez DPH. Na stavbě se kromě Moravskoslezského kraje výrazně podílí Dopravní podnik Ostrava. Většina nákladů bude hrazena z evropských fondů.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Dětské přídavky pro děti v SOS dětských vesničkách
S novým sociálním systémem se nějak zapomnělo na tyto děti, bylo to již opraveno nebo kdy to bude? ing Jiří Prikner
Další články z rubriky
20:07 Kupka (ODS): Dnešní dva zákony pojmenujme lex korouhvička
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. ledna 2026 k služebnímu zákonu a jednacímu řádu Posl…
- 19:05 Výborný (KDU-ČSL): Omezujeme jistoty a stabilitu celé státní služby
- 18:09 Decroix (ODS): Domnívám se, že změna jednacího řádu není nyní potřeba
- 17:17 Nacher (ANO): Musím některé věci dát na pravou míru a říct relevantní fakta
- 16:21 Ministr Šťastný: Paní Šebelová se snažila vyvolat mýtus, že paralympionici nic nedostanou
- 15:14 Jakob (TOP 09): Budeme se ptát, ať už interpelace zrušíte, nebo ne



