Unucka (ODS): Začíná poslední fáze rekonstrukce Výškovických mostů v Ostravě

14.04.2020 8:39 | Zprávy
autor: PV

Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu se i přes vyhlášení nouzového stavu dostává do poslední fáze.

Unucka (ODS): Začíná poslední fáze rekonstrukce Výškovických mostů v Ostravě
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Ve třech etapách, během kterých budou muset cestující počítat s dopravními omezeními, se tramvajová doprava převede z provizorního do finálního stavu a zprovozní se mosty pro auta. Hotovo by mělo být v půlce května.

„Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice (III/4787) po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které byly ve špatném technickém stavu, a proto musely být zdemolovány. Nově vybudované mosty budou sloužit také cyklistům, jejich součástí bude i cyklostezka,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania. Upřesnil, že náklady na rekonstrukci mimoúrovňového křížení Výškovické ulice se silnicí I/11 (ulice Rudná) a železniční tratí (Polanecká spojka) dosáhnou zhruba 328 milionů korun bez DPH. Na stavbě se kromě Moravskoslezského kraje výrazně podílí Dopravní podnik Ostrava. Většina nákladů bude hrazena z evropských fondů.

„V rámci jednání s dodavatelem stavby společností Firesta a Dopravním podnikem Ostrava jsme se shodli na jednotlivých etapách týkajících se dopravních výluk a dokončení této náročné stavby,“ sdělil náměstek hejtmana Jaroslav Kania.
 
Poslední fáze rekonstrukce bude probíhat ve třech etapách. „Postupné otevírání mostů udělá jistě radost řidičům osobních aut, ale zkomplikuje cestování tramvajemi, protože cestující budou muset ty necelé dva týdny přestupovat na autobusy. Prosím tedy cestující i řidiče o trpělivost a ohleduplnost, aby tu nedocházelo k nehodám a ke kolizím,“ žádá náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.