Unucka (ODS): Zjednodušme to

07.06.2016 6:27

Složitá je technika kolem nás. Ta se vyvíjí takovým tempem, že drtivá většina uživatelů již nechápe podstatu fungování přístrojů a nechává se jimi doslova ovládat.

Unucka (ODS): Zjednodušme to
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

A díky přemíře různých funkcí a nastavení se občas ztrácí pravá podstata věci. U auta se stává rozhodující vlastností možnost připojení telefonu, u televize možnost promítání fotek z mobilu a u vlaku rychlost internetového připojení.

Složitý je samozřejmě i vztah občana ke státu. Řešíme možnost zaplatit daň z nemovitosti přes QR kód, ale nepřemýšlíme o tom, že tato daň je trestem za aktivitu.

Jásáme nad možností získat výpis z rejstříku trestů na každé poště a neřešíme, proč ho vlastně úředník požaduje. Diskutujeme nad rychlostí internetového připojení naší hospody kvůli odeslání EET transakce, aniž by bylo jasné, proč vlastně ministerstvo tyto údaje chce. A ztrácí se pravá podstata věci. Tedy, že stát má sloužit občanovi a ne naopak. Že občan si platí stát na věci, které nemůže nebo nechce dělat sám.

Složitá je i pozice ODS na politickém kolbišti. Složitě přemýšlíme, jaká je naše cílová voličská skupina, abychom na někoho nezapomněli. Složitě vymýšlíme volební slogany, abychom některého voliče nenaštvali. Složitě píšeme volební programy, abychom pokryli všechny oblasti. A ztrácí se pravá podstata ODS. Ta byla, je a bude stranou aktivních a chytrých občanů. Nepodlézejme jiným a v honbě za novými voliči nezapomínejme na ty staré.

A zjednodušme vše, co děláme. Nestačilo by lidem říct, že je prostě necháme být. Že je necháme žít po svém? Že nepřijmeme žádný nový a zbytečný zákon. Že nebudeme vymýšlet žádnou novou vyhlášku. Že budeme pouze zjednodušovat?

Naše kampaň musí být a bude jednoduchá. Protože chceme jednoduché fungování státu i kraje. Říká se, že neexistují jednoduchá řešení. Ale stejně tak se říká, že v jednoduchosti je krása a síla. Pojďme ji využít.

Zjednodušme to!!!

Ing. Jakub Unucka, MBA
neuvolněný místostarosta města, předseda oblastního sdružení

Ing. Jakub Unucka, MBA.

  • ODS
  • Kandidát na hejtmana ODS Moravskoslezského kraje
  • vicehejtman

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opl (Rozumní): Hamáčkova volební vlastizrada. Zasáhne premiér?

17:21 Opl (Rozumní): Hamáčkova volební vlastizrada. Zasáhne premiér?

Musíme být schopni a zejména ochotni se bránit proti všem, kteří jednají v neprospěch naší země a na…