Poslanec ČSSD Milan Urban odmítá ustoupit od záměru vnést větší transparentnost do fungování Energetického regulačního úřadu. A to přesto, že šéfka ERÚ Alena Vitásková převádí standardní poslanecký návrh do čistě osobní roviny a mluví o „vydírání“ či „pokusu o ovládnutí organizace zájmovými skupinami“. Podle slov Milana Urbana nemohou vnímat úředníci své posty jako doživotní léno, a musí si zvykat na silnější kontrolu.
„Čtyřleté úsilí o novelu příslušného zákona hodláme dovést do konce bez ohledu na osobní útoky. Smyslem změny je, aby ERÚ řídila, podobně jako Český telekomunikační úřad, rada složená z pěti členů. Jednotliví členové by se pak střídali ve funkci podle principu rotace,“ připomněl Milan Urban zásadní chystanou změnu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČSSD




