Urban: ČSSD vítá, že lidé budou platit méně za energie

14.09.2013 12:30 | Zprávy

ČSSD vítá, že v příštím roce dojde k poklesu cen zemního plynu a elektřiny.

Urban: ČSSD vítá, že lidé budou platit méně za energie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Urban

Novelu zákona o podporovaných zdrojích energie dnes schválil Senát, Poslanecká sněmovna kývla na zastropování příspěvku na elektřinu z obnovitelných zdrojů na částce 495 korun za megawatthodinu minulý měsíc. Solárníci by se měli zároveň podílet na splácení vysoké podpory 10 procentní srážkovou solární daní od roku 2014 až do roku 2020.

Právě státní zásahy jsou jedním z důvodů, proč by měly domácnosti v nadcházejícím roce platit až o tisíce korun méně. Skončí tak desetileté období, během nějž rostly ceny energií v ČR nejrychleji v celé Evropské unii.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: cssd.cz

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): EU chce přikázat firmám používat jen elektroauta

16:02 Okamura (SPD): EU chce přikázat firmám používat jen elektroauta

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánu EU nařídit firmám elektromobily