Urbanová (STAN): Kdo si podle mě zaslouží státní vyznamenání?

05.04.2024 7:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke státním vyznamenáním.

Urbanová (STAN): Kdo si podle mě zaslouží státní vyznamenání?
Foto: Starostove-nezavisli.cz
Popisek: Barbora Urbanová

Kdo si podle mě zaslouží státní vyznamenání?

Letos jsem své návrhy na státní vyznamenání věnovala těm, bez kterých by tady nebyly návrhy, které mohou změnit život lidem, kteří přežili domácí násilí.

  1. Za znásilnění z podstaty. Kdyby to nezvedla, není to. Kdyby to nebylo, neprochází redefinice znásilnění legislativním procesem tak snadno, jsem o tom naprosto přesvědčená. Takže one and only Lucie Hrdá, fakt si to zaslouží. Fakt si vážím toho, že tyhle věci můžeme konzultovat, je to potřeba, protože jeden politik nestačí. Jsou potřeba odborníci. A taky vy, tlak veřejnosti. A snažíme se i o další změny, stay tuned.
  2. Radek Ptáček. Bez něj by bylo mnohem těžší vysvětlovat lidem, že děcka se nemlátí. Že není normální vymýšlet záminky a nepřiměřeně trestat. Že vychovávat se dá (a hlavně má!) bez násilí. A že vám nechceme brát právo dát dítěti přes zadek. Ale že to jde i bez něj.
  3. Ludmila Čírtková se profesně věnuje viktimologii a pomoci obětem trestných činů. Vyučuje na několika univerzitách a spolupracuje s Bílým kruhem bezpečí. Stojí za mnoha změnami, které pomáhají ochraně obětí domácího a sexualizovaného násilí. Snaží se o osvětu veřejnosti o psychologii obětí i pachatelů násilí a boří mýty o tom, jak násilné činy na lidi působí a jaké následky si z nich odnáší.

Platí za nezpochybnitelnou autoritu, která neúnavně vyvrací všechny mýty kolem domácího a sexualizovaného násilí a nejedna dobrá věc se podařila právě díky ní.

Toť letos vše, díky za pozornost! Kandidátům budu držet palce.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Poněkud vyčpělá argumentační chudoba

21:03 Zahradil (ODS): Poněkud vyčpělá argumentační chudoba

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k založení frakce Patrioti pro Evropu