Úsvit-NK: Ideový otec Úsvitu Pavel Kohout má pravdu, svoboda slova je důležitější než euro-dotace

26. 7. 2016 20:29

Úsvit NK dnes vložil do legislativního procesu návrh novely Ústavy ČR s cílem po vzoru USA uzákonit v ČR absolutní svobodu projevu a tedy odklonit se od dosavadního německého modelu koncepce omezené svobody projevu.

Úsvit-NK: Ideový otec Úsvitu Pavel Kohout má pravdu, svoboda slova je důležitější než euro-dotace
Foto: Úsvit - Národní koalice
Popisek: Úsvit - Národní koalice

Válečný veterán předseda Úsvitu Lidinský k tomu uvedl: „Pavel Kohout má ve svém Manifestu extremisty pravdu. Svoboda projevu buď je, nebo není, stát do ní nemá co mluvit."

Ekonom a publicista Pavel Kohout, podle jehož knihy Úsvit se i politická strana Úsvit jmenuje, sepsal pro tuto stranu zcela nový program, který dnes Úsvit přijal za svůj. Zásadním novým bodem programu Úsvitu je právě boj za svobodu slova, která je v souvislosti s migrační krizi v ČR pošlapávána. „Primě se nesmí vyhrožovat odebráním televizní licence, když informuje o imigrantech. Islám nesmí být tabuizován, ale podroben veřejné debatě se vším, co toto náboženství přináší. Jedině tak se naše společnost dokáže ubránit socio-patologickým jevům, které dnes ničí Německo a celou západní civilizaci," uvedl k novému programu Lidinský. Reagoval tak na Pavla Kohouta, který na svém webu odprezentoval Manifest extremisty, kde mimo jiné uvádí, že svobodný národ nemůže existovat v podmínkách cenzury, jakkoli by její existence byla maskován nebo omlouvána. Preambuli programu Úsvitu od Pavla Kohouta naleznete na www.UsvitNarodniKoalice.cz.

Mezi jinými se Úsvit hlásí k tezi: „Jsme součástí západní civilizace a na tomto faktu nehodláme nic měnit." Tím se zásadně vymezil k jiným proti-imigračním hnutím v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Jenom  jsem chtěl upozornit, že mnohé kraje nedostanou nic

18:46 Čunek (KDU-ČSL): Jenom jsem chtěl upozornit, že mnohé kraje nedostanou nic

Projev na 14. schůzi Senátu 11. prosince 2019 k zákonu o podpoře regionálního rozvoje