Úsvit-NK: Ve zprávě o extrémismu chybí Alrawi i Abbas. Chovanče, dopracuj to

31.08.2016 11:18

Dnes Výbor pro bezpečnost projednává Zprávu o extrémismu na území ČR v roce 2015. Má zásadní nedostatky, protože vůbec nezmiňuje islámskou extrémistickou scénu u nás. Šíření islámu jednoznačně poškozuje demokratický systém České republiky, což je jeden z definičního znaku extrémismu.

Úsvit-NK: Ve zprávě o extrémismu chybí Alrawi i Abbas. Chovanče, dopracuj to
Foto: Úsvit - Národní koalice
Popisek: Úsvit - Národní koalice

„Vynechání jmen jako Hassan Alrawi, Muhamed Abbas nebo i vynechání samotného Ústředí muslimských obcí je zásadní chyba. Ministerstvo se nemůže tvářit, že u nás islámských extrémismus neexistuje a je třeba ho mít důkladně zmapovaný. Je proto budu ve středu na výboru navrhovat, abychom vrátili tuto zprávu ministru vnitra Chovancovi k dopracování,“ řekl místopředseda strany a člen bezpečnostního výboru Martin Lank.

Zajímavou informací rovněž je, že levicový extrémismus je přibližně o třetinu aktivnější než extrémismus pravicový a že mezi levicové extrémisty jsou řazeni i pro-imigrační iniciativa Refugees Welcome.

Rozdíl mezi pravicovým a levicových extrémismem okomentoval poslanec Martin Lank: „U pravicovému extrémismu jde z pravidla o verbální útoky, naproti tomu ve jménu levicového extrémismu jsou páchány i násilné trestné činy. Mnohem větší společenská nebezpečnost je tedy v levicovém extrémismu, který přecházejí od slov k činům a neštítí se ani žhářských útoků.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: My jsme dali do pořádku veřejné finance

16:21 Premiér Babiš: My jsme dali do pořádku veřejné finance

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 16. září 2021 – odpověĎ na interpelaci poslance Raise k vy…