Úsvit protlačil zpřísnění azylového zákona. Zločinci by v ČR už nedostali azyl

09.02.2016 21:23

Poslanecká sněmovna dnes projednala v prvním čtení návrh Úsvitu na zpřísnění azylového zákona. Tento návrh zakazuje udělovat azyl všem imigrantům, kteří spáchali v České republice trestný čin nebo přestupek.

Úsvit protlačil zpřísnění azylového zákona. Zločinci by v ČR už nedostali azyl
Foto: Úsvit - Národní koalice
Popisek: Úsvit - Národní koalice

„Tento návrh jsme navrhovali opakovaně. Dnes to k našemu velkému překvapení prošlo. Bylo to zjevně pod tlakem sobotní demonstrace. Je to pro nás všechny důkaz, že má cenu bojovat,“ řekl po jednání předseda klubu Marek Černoch.

„Hlavní problém současného zákona je, že není absolutně připravený reagovat na současnou situaci, kdy do EU přicházejí nekonečné davy uprchlíků, z islámského civilizačního okruhu, kteří nemají žádný respekt k evropskému vnímání práva a spravedlnosti. Zákon vůbec nebere v úvahu, že se o azyl v České republice můžou ucházet i zločinci, násilníci a kriminálníci. My říkáme jednoznačně, u takových nelegálních imigrantů vůbec nesmíme zkoumat, zda mají či nemají právo na azyl. Je nepřijatelné je přijímat a právo na azyl mít nesmí,“ řekl na plénu poslanec Černoch.

„Vláda dala k zákonu negativní stanovisko. Důkazem o tom, že Česká republika má nastavený azylový zákon neuvěřitelně benevolentně budiž to, že sexuální útočníci z Kolína nad Rýnem můžou být vyhoštěni podle německých zákonů. Nemohli by být ale vyhoštěni podle zákonů českých,“ řekl poslanec Martin Lank.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

19:51 Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

Páteční MF Dnes píše, že už to nemusí trvat dlouho a budeme si starosty a primátory vybírat přímo. S…