Úsvit s Konvičkovým Blokem: Žádáme referendum o kvótách. Vláda ignoruje čtvrt milionu podpisů

12.04.2016 15:10 | Zprávy
autor: PV

Blok proti islámu loni (potažmo IvČRn) nasbíral v rekordním čase čtvrt milionu podpisů pod petici proti bruselským kvótám a za vypsání referenda o odmítnutí kvót. Když se tato petice projednávala před třemi týdny na plénu Poslanecké sněmovny, přijala sněmovna usnesení, ve kterém ukládá se vládě, dát k této petici oficiální stanovisko s termínem do pondělí 11. dubna. Dnes termín uplynul a je jasné, že vláda ignorovala nejen poslaneckou sněmovnu ale především občany České republiky.

Úsvit s Konvičkovým Blokem: Žádáme referendum o kvótách. Vláda ignoruje čtvrt milionu podpisů
Foto: Úsvit-NK.
Popisek: Úsvit-NK.

Mezitím zveřejnila evropská komise svůj plán na zavedení superkvót. Kvůli tomu by se měla celá agenda azylového řízení přesunout na Kancelář pro podporu azylu.

„I tím názvem je zcela jasně vyjádřeno myšlení Bruselu. Je to v podstatě bruselská cestovní kancelář pro podporu migrace. Ta sice byla odmítnuta minulý týden ČSSD a dalšími stranami, ale jen verbálně. Tenkrát se nechal v jednání o kvótách přehlasovat,“ řekl na tiskové konferenci předseda klubu Marek Černoch.



Pravdu pak odhalili jeho uniklé emaily, kde se jasně říká, že česká vláda nevyužila prostor pro jednání a že se nechala porazit úmyslně. Bojíme se, že se zase nechá přehlasovat, protože mu to přikáže kancléřka Merkelová.

„Ve sněmovně budeme chtít přednostní projednání našeho návrhu na vypsání referenda o bruselských kvótám. Chceme, aby o této naprosto zásadní otázce rozhodli stejně jako v Maďarsku občané v referendu a aby zároveň jakákoli česká vláda měla nejvyšší mandát jakékoli bruselské kvóty odmítnout,“ řekl poslanec Martin Lank.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…