Úsvit s Konvičkovým Blokem: Žádáme referendum o kvótách. Vláda ignoruje čtvrt milionu podpisů

12.04.2016 15:10

Blok proti islámu loni (potažmo IvČRn) nasbíral v rekordním čase čtvrt milionu podpisů pod petici proti bruselským kvótám a za vypsání referenda o odmítnutí kvót. Když se tato petice projednávala před třemi týdny na plénu Poslanecké sněmovny, přijala sněmovna usnesení, ve kterém ukládá se vládě, dát k této petici oficiální stanovisko s termínem do pondělí 11. dubna. Dnes termín uplynul a je jasné, že vláda ignorovala nejen poslaneckou sněmovnu ale především občany České republiky.

Úsvit s Konvičkovým Blokem: Žádáme referendum o kvótách. Vláda ignoruje čtvrt milionu podpisů
Foto: Úsvit-NK.
Popisek: Úsvit-NK.

Mezitím zveřejnila evropská komise svůj plán na zavedení superkvót. Kvůli tomu by se měla celá agenda azylového řízení přesunout na Kancelář pro podporu azylu.

„I tím názvem je zcela jasně vyjádřeno myšlení Bruselu. Je to v podstatě bruselská cestovní kancelář pro podporu migrace. Ta sice byla odmítnuta minulý týden ČSSD a dalšími stranami, ale jen verbálně. Tenkrát se nechal v jednání o kvótách přehlasovat,“ řekl na tiskové konferenci předseda klubu Marek Černoch.Pravdu pak odhalili jeho uniklé emaily, kde se jasně říká, že česká vláda nevyužila prostor pro jednání a že se nechala porazit úmyslně. Bojíme se, že se zase nechá přehlasovat, protože mu to přikáže kancléřka Merkelová.

„Ve sněmovně budeme chtít přednostní projednání našeho návrhu na vypsání referenda o bruselských kvótám. Chceme, aby o této naprosto zásadní otázce rozhodli stejně jako v Maďarsku občané v referendu a aby zároveň jakákoli česká vláda měla nejvyšší mandát jakékoli bruselské kvóty odmítnout,“ řekl poslanec Martin Lank.


Klub Úsvit bude dále navrhovat bod, ve kterém by vláda dala oficiální stanovisko k petici čtvrt milionu občanů. Čas stanovený sněmovnou na odpověď uplynul včera a my nemůžeme akceptovat, že vláda bude občany této země opět ignorovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil (ODS): Naši poutníci ve věčném městě

12:03 Vystrčil (ODS): Naši poutníci ve věčném městě

Stál jsem, seděl jsem, chodil jsem, jezdil jsem a nechával se přitom unášet přátelskou atmosférou pl…