VV: Máme hodně společného, premiér Rusnok přijal pozvání na poslanecký klub

22.07.2013 13:23

Předseda strany Věci Veřejné Vít Bárta se dnes sešel s premiérem úřednické vlády Jiřím Rusnokem. Jednání tak přímo navázalo na nedělní schůzku předsedkyně poslaneckého klubu Kateřiny Klasnové s prezidentem republiky Milošem Zemanem.

VV: Máme hodně společného, premiér Rusnok přijal pozvání na poslanecký klub
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

„Dnes jsem probíral s předsedou vlády Jiřím Rusnokem jak jednat o důvěře vlády s Věcmi veřejnými. Pan premiér přijal pozvání na poslanecký klub Věcí veřejných 6. srpna, kde se definitivně rozhodne, zda Věci veřejné dají této vládě důvěru či ne," řekl Bárta po jednání s premiérem.

Do té doby proběhnou schůzky s ministry dopravy, zemědělství a vnitra s cílem konzultovat priority Věcí veřejných jako je nezávislost policie, či cena a kvalita potravin. "S premiérem jsem dnes nejvíce řešil programové otázky dotýkající se ministerstva financí. Věci veřejné dlouhodobě bojovaly s Miroslavem Kalouskem o omezení počtu zbytečných exekucí díky neregulovanému trhu nebankovních úvěrů a hazardu. Miroslav Kalousek chránil hazardní společnosti a nerespektoval usnesení Ústavního soudu přes opakované výtky ombudsmana,“ pokračoval Vít Bárta.

Věci veřejné kvůli nezákonnosti v oblasti hazardu musely podat trestní oznámení na Petra Nečase, Miroslava Kalouska a ostatní členy minulé vlády. Podobně u nebankovních úvěrů se Věci veřejné opakovaně snažily přesvědčit ministerstvo financí o stanovení maximální výše úrokové sazby pro tyto úvěry.

„S premiérem Rusnokem cítíme programovou shodu ve věcech hazardu a lichvy, shodu mezi Věcmi veřejnými a úřednickou vládou,“ dodal předseda VV. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Veciverejne.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Člověk občas nevychází z údivu

11:45 Primátor Hřib: Člověk občas nevychází z údivu

Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svo…