Vácha (Piráti): S nástupem druhé vlny nastoupil skutečný COVID-19

29. 11. 2020 19:28

Komentář na facebookovém profilu k práci záchranářů během pandemie

Vácha (Piráti): S nástupem druhé vlny nastoupil skutečný COVID-19
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Co se děje v první linii boje s novým koronavirem z pohledu posádek vozů záchranné služby? Ačkoliv se od katastrofických pracovních podmínek v jarní vlně pandemie mnohé změnilo k lepšímu, na růžích záchranáři ustláno nemají. Trápí je především někde až riskantně nastavený systém výjezdů sanitních vozů, zcela neodpovídající finanční ohodnocení, obrovský tlak na výkonnost, ale i manýry vedení odtrženého od reality a neochota pružně reagovat na potřeby zaměstnanců.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21299 lidí

„S nástupem druhé vlny nastoupil skutečný COVID-19 a už ho známe na živo, nejen z médií. Pro nás záchranáře to znamená nárůst mnohdy dramatických výjezdů. Některé záchranné služby vyžadují vozidlo po výjezdu odstavit a kompletně vydezinfikovat celou sanitku. Jiné záchranky jsou stále vysílány do akce, bez ohledu na okolnosti. Systémové vedení v rámci celé republiky chybí, každý kraj jiný mrav.

Máme mezi sebou lékaře, kteří mají tolik přesčasových hodin, že jim je už jednoduše nikdo nikdy neproplatí a dovolenou si vybrat nestihli. To má, krom ekonomického dopadu další negativní konotace - ztrátu osobního života a zákonitě nežádoucí vliv na rodinný život. Odpočinek mezi výjezdy a možnost relaxace je stlačená na minimum a jezdíme neustále v režimu denních i nočních služeb.

Co musím opravdu ocenit, je přístup nové hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové. Ta se omluvila záchranářce Veronice Brožové, za minulé jednání kraje vedeného její předchůdkyní Jaroslavou Pokornou Jermanovou z ANO.

Bohužel kraje nemají vytvořený systém zpětné vazby zaměstnanců, což nahrává papaláštví. Pokud si dokážeme věci říkat na rovinu, tak jak skutečně jsou, můžeme se z nich poučit. Je tomu však potřeba pomoci dobře nastaveným systémem,“ říká zdravotnický záchranář a Pirát Miroslav Vácha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

22:48 Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

Vyjádření Jana Dočekala k výzvě Pirátů a Zelených z Prahy 6 k rezignaci