Vácha (STAN): Školy budou moci využívat sdíleného speciálního pedagoga nebo psychologa

29.03.2023 22:13

Více než 30,5 milionu korun využijí středočeské školy na projekty zaměřené například na podporu činnosti kariérových poradců nebo inovativního vzdělávání pracovníků ve školství.

Vácha (STAN): Školy budou moci využívat sdíleného speciálního pedagoga nebo psychologa
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Radní Středočeského kraje zodpovědný za vzdělávání a sport Milan Vácha

Peníze poskytlo ministerstvo školství v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský a rada dnes přijetí dotace na realizaci tzv. šablon schválila. Mezi podpořenými projekty je i novinka – sdílený školní speciální pedagog a sdílený školní psycholog pro základní školy s 20 až 179 žáky. Projekt podala středočeská Pedagogicko-psychologická poradna (PPP SK). 

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25921 lidí

„Naše pedagogicko-psychologická poradna nejprve oslovila všechny základní školy v kraji, kterým by mohla tuto podporu zajistit. Po zjištění zájmu pak podala projekt, na který by měla dostat více než 16 milionů korun. Úvazek psychologa či speciálního pedagoga se bude řídit počtem žáků ve škole. Poradna tyto pozice postupně personálně obsazuje. Považuji to za velmi dobrý krok, který menším školám umožní využívat služeb psychologa nebo školního speciálního pedagoga bez složité administrativy. Věřím, že to přivítají i rodiče, pokud se jejich dítě dostane do situace, kdy bude tyto služby potřebovat,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha s tím, že pokud by se zmínění specialisté chtěli do projektu zapojit a pomoci tak školám, mohou se ozvat přímo Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje.

Základní školy s více než 179 žáky si mohou o peníze z Operačního programu Jan Amos Komenský žádat samy. Cílem programu je podpora rozvoje otevřené a vzdělané společnosti založené na znalostech, dovednostech a rovných příležitostech. V rámci „šablon“ jde především o možnost podpořit činnost kariérových poradců, školních psychologů, inovativní vzdělávání pracovníků ve školství i žáků samotných.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žáček (ODS): Spolupráce bezpečnostních sborů, armády i jednotlivých složek podílejících se na obraně

4:31 Žáček (ODS): Spolupráce bezpečnostních sborů, armády i jednotlivých složek podílejících se na obraně

Předseda výboru pro bezpečnost Pavel Žáček uspořádal v pondělí 29. května konferenci v Poslanecké sn…