Vachatová (Trikolóra): Když chcete dělat dobro...

25.11.2020 18:47

Včera mi přistála do schránky složenka od neziskovky CARE Česká republika na mé jméno s žádostí o příspěvek Somálsku. Pěkně rovnou předtištěné, stačí jen zaplatit. Asi budu za velkého necitu, ale...

Vachatová (Trikolóra): Když chcete dělat dobro...
Foto: Trikolóra
Popisek: Trikolóra
reklama

Neziskovka CARE CZ loni na dotacích odčerpala 48,1 milionů korun, převážně z Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva vnitra, přes 10 milionů dostali od České rozvojové agentury. Vlastně celá jejich neziskovka stojí téměř z 80 % na tuzemských dotacích.

Loni podali žádosti o dotace za 44 milionů korun k Ministerstvu zahraničních věcí a o dalších 11 milionů žádají Českou rozvojovou agenturu. Ministerstvo jim k březnu 2020 schválilo zatím 5 jejich žádostí celkem za 19 milionů korun.

Perličkou je, že jejich členka představenstva letos po několika letech odstoupila z funkce, protože nastoupila na Ministerstvo zahraničních věcí, kde má rozhodovat o přidělování grantů neziskovkám. Moc bych chtěla věřit tomu, že bude jednat nezaujatě a nezávisle a nepoteče tam ještě pár milionů ročně navíc.

Než ty peníze dorazily na Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo vnitra, byly vaše. Komu tedy pomáháte? Z větší části Africe, z menší Balkánu a Kavkazu, něco dostane Blízký Východ, zbytek Asie. A přesto, že mi trhá srdce dívat se na vyhublé a ztrápené děti, budu teď za necitu, ale já už jim své peníze poslala, ostatně vy taky.

Proto, když někomu pomáhám, upřednostňuju pomoc těm, kteří od státu nečerpají miliony. Například organizace Život dětem za celé své fungování dostala od státu 272 348 korun a naprostou většinu svých projektů dokážou financovat ze sponzorských darů, Nadace Naše dítě neodčerpala podle finanční správy od našeho státu nic, přesto pomohla mnoha dětem po celé České republice, můžeme pomáhat dětem v dětských domovech i seniorům, nemocným i rodinám v nouzi nebo zvířatům, budu pomáhat klidně komukoli v zahraničí, budu-li chtít, pokud to už za mě nedělá náš stát. Pomáhat je správné, ale měli bychom se sami dobrovolně rozhodnout, komu především.

Převzato z profilu.

Článek byl převzat z Profilu Natálie Vachatová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Někteří občané na zavedení covid pasů s napětím čekají

16:47 Kovářová (STAN): Někteří občané na zavedení covid pasů s napětím čekají

Interpelace na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 6. května 2021 na premiéra Babiše ve věci covid pasů.