Valachová (ČSSD): Chci upozornit na návrh, aby byly hrazeny náklady internetu

10.02.2021 17:33

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 10. února 2021 k zákonu o hmotné nouzi

Valachová (ČSSD): Chci upozornit na návrh, aby byly hrazeny náklady internetu
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Kateřina Valachová v pořadu Horké téma

Kolegyně, kolegové, vážená paní ministryně,

několik slov na probíhající debatu. Myslím si, že pan kolega Roman Sklenák mířil trošku jiným směrem. Tento zákon vznikal za nějaké doby, následně byl upravován. V tuto chvíli jsme v úplně jiné situaci, než v době vzniku dané novely. A jsme v situaci, kdy rok je země uzavřena v pandemii.

Co se týká rodin ekonomicky slabších, řešíme, a možná u mnohem většího množství lidí, než bychom si přáli, nikoli u rodin pouze v hmotné nouzi, že nemají stále objektivní podmínky pro přístup v rámci distančního vzdělávání online výuky, technického vybavení, počítače, konektivitu, internet do škol. To si myslím, že je docela důležité, protože ta pravidla schvalujeme teď. Chtěla bych, abychom si to uvědomili.

Druhá záležitost, kterou chci připomenout, je také to, že se celkově zhoršuje naše hospodářská, ekonomická situace. A zatímco tento návrh vznikal v době hospodářského růstu a konjunktury, tak v tuto chvíli je jasné, že bohužel víc a víc lidí se bude potýkat, a nikoli svou vinou, ale vinou ekonomické situace, úpadku firem atd., s horšími životními podmínkami. Bohužel. Ačkoli se budeme snažit například skrze kurzarbeit a další věci zajistit zaměstnanost, je jasné, že víc lidí bude třeba i v hmotné nouzi. To je také důležité si velmi uvědomit.

Já na to samozřejmě reaguji v rámci pozměňovacích návrhů. A chci vás upozornit na návrh a poprosit vás o podporu, aby byly hrazeny náklady internetu, to reaguje na tu mou první poznámku. A chtěla bych vás poprosit, abychom tu rozpravu, jak vaším prostřednictvím pane předsedající, žádá Roman Sklenák, vedli férově, byť samozřejmě toho času není nazbyt. Děláme zákony pro všechny.

Děkuji vám, pane předsedající.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Na důchodech opravdu šetřit nemůžeme

11:17 Ministryně Maláčová: Na důchodech opravdu šetřit nemůžeme

Projev na 115. schůzi Poslanecké sněmovny 30. července k návrhu na změnu zákona o důchodovém pojiště…