Válek (TOP 09): Jihomoravský kraj si zaslouží podporu ze státního rozpočtu

02.12.2019 20:57

Vlastimil Válek, poslanec a krajský předseda TOP 09 pro jižní Moravu, podává řadu pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu.

Válek (TOP 09): Jihomoravský kraj si zaslouží podporu ze státního rozpočtu
Foto: TOP 09
Popisek: Vlastimil Válek
reklama

Navrhuje přesun finančních prostředků například z navrhovaného rozpočtu pro „Svaz bojovníků za svobodu“ ve prospěch rekonstrukce sokoloven, elektrifikace trati Brno – Moravský Krumlov a na výstavu Slovanské epopeje.

„Návrat Slovanské epopeje na jižní Moravu pracně vydřel náš starosta Tomáš Třetina. Výstava bude celonárodního významu, proto považuji za fér, aby částkou 15 milionů korun přispěl na její realizaci také stát,“ vysvětluje Vlastimil Válek (TOP 09).

Podstatnou položkou je také 16,3 mil. korun na obnovu jihomoravských sokoloven. „Krajský zastupitel Michal Doležel (TOP 09) se v minulém roce zasadil o vznik nového dotačního titulu na projektovou dokumentaci rekonstrukce sokoloven, tyto rekonstrukce je však také potřeba zafinancovat. Sokolovny slouží již pro několik generací jako centra kulturní, sportovní, ale také společenského života, proto je musíme zachovat i pro generace další,“ popisuje Vlastimil Válek (TOP 09).

Dále navrhuje částku 2 mld. na železniční a drážní dopravu, konkrétně na elektrifikaci trati Moravský Krumlov – Znojmo, na kterou čekají místní už několik desítek let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Existují oprávněné obavy z bezpečnosti vakcíny

18:49 Maříková (SPD): Existují oprávněné obavy z bezpečnosti vakcíny

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 3. prosince 2020 – interpelace premiéra Babiše k neochotě č…