Válek (TOP 09): Pravda a lži o covid pasu

07.06.2021 14:33 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k pravidlům fungování připravovaného covid pasu

Válek (TOP 09): Pravda a lži o covid pasu
Foto: TOP 09
Popisek: Vlastimil Válek

Je potřeba zdůraznit, že:

Certifikát bude k dispozici všem, kteří se prokážou očkováním, negativním testem na COVID-19 či osobám, které prodělaly COVID-19. Na certifikát budou mít lidé nárok již od první očkovací dávky - jinými slovy, certifikát bude registrovat počet dávek, které předmětná osoba dostala. Nicméně, bude na každé zemi, aby rozhodla, zda k udělení certifikátu stačí jedna dávka vakcíny, nebo zda musí být při vstupu do země poskytnut negativní výsledek testu.

Tento certifikát může dostat každý, kdo má jednu nebo dvě dávky očkování, negativní test nebo prodělal COVID (což je ale nějak nutné definovat národní legislativou - Spolu21 a antiCovid tým prosazují, aby to bylo potvrzení u lékaře nebo dostatečně vysoká hladina protilátek)

Certifikát bude obsahovat minimální nutné množství osobních údajů a nebude nutnou podmínkou pro cesty přes hranice, pouze je usnadní.

Pokud v tomto vláda (tedy po včerejšku opět jasná koalice ANO, ČSSD a komunistů) selže, nepřipraví a neschválí občanům ČR, které chtějí vycestovat kamkoliv z České republiky nelehké chvíle. Nařízení ale bude platit od 01.07.2021. Je jasné, že ne všechny členské státy budou od tohoto data plně připraveny vydávat předmětné certifikáty. Bude jim tedy umožněno používat jejich národní osvědčení (což je v případě ČR asi jen potvrzení o očkování) a to po dobu 6 následujících týdnů. V takovém případě musí daný členský stát (a tady se zase bojím, že to naše vládu nedá) uvědomit Komisi a ostatní členské státy. Certifikáty ale musí zahrnovat veškeré základní informace uvedené v Nařízení, Jinak tento Evropský certifikát bude platný po dobu 12 měsíců.

Podrobněji velmi dobře zpracováno na webu europoslance Luďka Niedermayera (ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtmanská mlha v procesu transformace regionu stále houstne

5:34 Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtmanská mlha v procesu transformace regionu stále houstne

Vedení Karlovarského kraje stále povýšeně přehlíží nekončící a stále hlasitější prosby odborníků, ve…