Válek (TOP 09): Vyhrožování nikam nepovede

24.02.2021 12:45 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k varování ministra Blatného o zpřísnění opatření

Válek (TOP 09): Vyhrožování nikam nepovede
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: prof. MUDr. Vlastimil Válek

Vláda vyhrožuje, že zavede drakonická opatření. No nevím. Drakón byl právník ve Řecku - 7.st. př. n. l. - a vytvořil první starořeckou sbírku norem trestního práva tzv. Drakonické zákony.

Drakón zavedl pořádek do trestů a zákona, některé tresty zmírnil, omezil libovůli soudců, ale na podstatě právního nazírání nezměnil nic (postupoval vlastně tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Agromamuti

Mohl byste zveřejnit komu přesně a jaké částky posílá tato vláda? Myslím v souvislosti s vaším tvrzením o zasílání miliard agromamutům. Netvrdím, že neříkáte pravdu, jen bych ocenil, kdybyste byl konkrétní. Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Šťastný: Došla mi trpělivost s opozicí

21:03 Ministr Šťastný: Došla mi trpělivost s opozicí

Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. května 2026 k průběhu jednání Poslanecké sněmovny