Valenta (KSČM): Aktuální radniční koalice v Plzni? Klientelismus a kšefty s městským majetkem

05.10.2020 17:43 | Zprávy
autor: PV

Otevřený dopis Andreji Babišovi z Plzeňského kraje

Valenta (KSČM): Aktuální radniční koalice v Plzni? Klientelismus a kšefty s městským majetkem
Foto: Archiv J. Valenty
Popisek: Poslanec Jiří Valenta

Vážený pane předsedo hnutí ANO 2011 a současně předsedo vlády ČR,

přesně toho vrcholného exekutivního orgánu České republiky, který by bez předchozí vyjádřené důvěry poslankyň a poslanců Komunistické strany Čech a Moravy nemohl, v rámci ústavního pořádku a systému parlamentní demokracie naší země, v roce 2017 vzniknout, pane inženýre Andreji Babiši, zcela nepochybně jsem si vědom toho, že se v politickém prostoru ČR pohybujete nejen jako zakladatel a hlavní hybatel již zmíněného hnutí ANO 2011, ale především jako ideový pragmatik a do jisté míry i objektivní realista, jehož jedním z hlavních politických a možná jistým způsobem i vizionářských, cílů, bylo odvést naší zemi od dominance tzv. politicko-ekonomických mafií.

Registroval jsem, že Vám v realizaci vnitřní politiky jde o posun směrem k morálně přijatelné a ekonomicky prosperující pospolitosti občanů, před zákonem sobě rovnoprávných. Takováto vyjádření od Vás explicitně mnohokráte zaznívala, a to především v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, které jsem od roku 2013 členem. Stejně tak jako Vy!

Nejen kvůli tomu jste obdržel Vy a Vaše hnutí, naši jednorázovou politickou podporu, která Vám následně umožnila vstoupit do Strakovy akademie v Praze „hlavním vchodem“.

Rozhodně ne vše se Vám od té doby při řízení a správě země podařilo, tak jak jste často barvitě a vehementně sliboval. Přesto musím objektivně konstatovat, že jistý kvalitativní posun v životě mnohých sociálních skupin našich občanů, skutečně nastal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…