Valenta (KSČM): V personální politice propadá nejen Plzeňský kraj, ale i stát

01.09.2020 4:31 | Zprávy

Personální zabezpečení a personální stabilita by měly být, a to nejen z hlediska manažerského, dominantními osami efektivního fungování každé instituce. A v případě, že se jedná o veřejnou organizaci, mající v popisu své práce péči o kvalitu lidského zdraví, či záchranu života, tak tato premisa platí dvojnásobně!

Valenta (KSČM): V personální politice propadá nejen Plzeňský kraj, ale i stát
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jiří Valenta

V Plzeňském kraji ale není, jak se zdá, v tomto ohledu, situace nikterak příznivá! Deficit lékařů v nemocnicích zřizovaných Plzeňským krajem, a z něj plynoucí sníženou kvalitu lékařské péče, se stále nedaří odstranit či alespoň minimalizovat. Fakt, že dnes chybí v krajských nemocnicích více než šedesát lékařů, nelze nikterak zpochybňovat, zejména, když může potom veřejnost registrovat tak křiklavé případy, jako bylo ukončení provozu akutních lůžek interního oddělení v domažlické nemocnici.

Personální nestabilita a třenice však, bohužel, nepostihují jen plzeňské „krajské“ nemocnice. Obdobně zarážející situací se také může „pochlubit“ například Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje se sídlem v Plzni. A občanům může být zcela lhostejno, že jejím zřizovatelem je, podle zákona o ochraně veřejného zdraví, Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Na „krajské hygieně“ se totiž v posledních měsících odehrává poměrně zajímavý příběh. Po dvacetiletém působení byl, pro údajná pochybení při hospodaření s veřejnými prostředky, ministrem odvolán její ředitel Přemysl Tomašuk a nahrazen Michalem Bartošem. Odvolaný „vrchní krajský hygienik“ však neváhal a obrátil se na soud. Ten mu dal „za pravdu“ a Tomašuk se před měsícem do svého ředitelského křesla zase vrátil. Bartoš, který ale již byl na post ředitele „hygieny“ řádně jmenován, byl obratem převelen na místo ředitele odboru správních činností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Vstup do jiné země není nároková záležitost

13:09 Senátor Hraba: Vstup do jiné země není nároková záležitost

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na kritiku pravidel pro vstup na území USA