Válková (ANO): Návrh rozhodně není nevyvážený ve prospěch spotřebitele

11.01.2023 22:03

Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 11. ledna 2023 k občanskému soudnímu řádu

Válková (ANO): Návrh rozhodně není nevyvážený ve prospěch spotřebitele
Foto: Vít Hassan
Popisek: Helena Válková na kampani ANO

Milá paní místopředsedkyně, prosím vás, kontrolujte mě, já ty dvě minuty často natahuji. Ale v každém případě tady to bude jednoduché, protože kromě toho, že souhlasím s tím, co tady zaznělo, tak to chci doplnit tak, aby to bylo opravdu spravedlivé i vůči oponentům, kteří se tam ozvali v rámci našeho jednání ústavně-právního výboru.

Vidím tady pana doktora Haase. Ten patřil k jednomu z nich - možná, že je příliš silný termín oponent. Ale upozorňovali i na některé stránky toho návrhu, které by mohly naopak určitým způsobem vést k určitému vyvážení na opačnou stranu, to znamená ve prospěch spotřebitele - kdybych to řekla v rámci těch dvou minut - až moc. To se ale podařilo, myslím, v rámci té diskuse odstranit.

Měli jsme tam k dispozici i řadu konkrétních číselných údajů. Hovořilo se tam i o počtech takových případů. Já jsem vnímala, že největší odpor zazněl z bankovní asociace od jejího zástupce. Nakonec jsme se ale po té diskusi - a vedla se dvakrát velmi důkladně - opravdu to chci potvrdit, že jsme se všichni přiklonili k tomu, že doporučujeme Poslanecké sněmovně ten návrh schválit.

Těm, kteří by měli pochybnosti, doporučuji si pustit ten záznam z jednání ústavně-právního výboru, který nelze úplně shrnout. Možná že se o to pokusí pan zpravodaj. Ale nebyla to jednoduchá diskuze ani v jednom z těch případů, čili ani na jedné z těch dvou schůzí, které k tomu proběhly. Osobně jsem se také přesvědčila o tom, že ten návrh, na kterém jsem spolupracovala, rozhodně není nevyvážený nepřiměřeným způsobem ve prospěch spotřebitele.

Děkuji.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Černochová: Mohu zaručit, že modernizační projekty armády se vzájemně doplňují

16:21 Ministryně Černochová: Mohu zaručit, že modernizační projekty armády se vzájemně doplňují

Budoucnost českého letectva na další desítky let zajistí letouny 5. generace, které Armádě ČR umožní…