Váňa (ČSSD): Je třeba hledat slabá místa a poradit vládě, na co se musí soustředit

13.05.2016 4:29 | Zprávy
autor: PV

První výstupy z Auditu národní bezpečnosti byly představeny ve Sněmovně.

Váňa (ČSSD): Je třeba hledat slabá místa a poradit vládě, na co se musí soustředit
Foto: cssd.cz
Popisek: Roman Váňa, ČSSD

Co všechno má stát zajišťovat v oblasti bezpečnosti? Jaké nástroje jsou potřeba a jsou k dispozici? Je naše země připravena čelit hrozbám současného globalizovaného světa? Na tyto a další otázky má odpovědět Audit národní bezpečnosti České republiky, který zadal zpracovat premiér Bohuslav Sobotka. První výstupy z tohoto projektu byly dnes prezentovány na odborné pracovní konferenci v Poslanecké sněmovně.

Cílem Auditu je definovat bezpečnostní politiku státu napříč odvětvími a prostřednictvím komplexní analýzy zjistit, jak je Česká republika schopná reagovat na změnu bezpečnostní situace ve světě či zda a jak jsou jednotlivé složky připraveny těmto hrozbám čelit. Audit připravuje ministerstvo vnitra ve spolupráci s širokým týmem expertů. Na konferenci prezentovali předsedové pracovních týmů první verzi kapitol Terorismus, Extrémismus, Bezpečnostní aspekty migrace a Antropogenní a přírodní hrozby.

„Všechna tato témata jsou vzájemně propojená. Naše vláda věnuje bezpečnosti občanů maximum. Z prvních výsledků Auditu vyplývá, že máme poměrně kvalitní legislativní rámec, nicméně je třeba hledat případná slabá místa a doporučit vládě opatření, na která se v budoucnu musí soustředit,“ uvedl Roman Váňa, předseda Výboru pro bezpečnost.

Další dílčí výsledky Auditu národní bezpečnosti budou představeny na sklonku léta, finální text má být předložen vládě do konce roku 2016.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…