Vaněk (ODS): Geneticky modifikovaný kandidát do EP a předběžná opatrnost

30.04.2014 7:24 | Zprávy

Jako vědecký pracovník zabývající se rostlinami a ochranou životního prostředí jsem měl pocit, že pokud jde o problematiku GMO už jsem „zažil“ téměř vše a že ČR je takový ostrůvek zdravého rozumu.

Vaněk (ODS): Geneticky modifikovaný kandidát do EP a předběžná opatrnost
Foto: Archiv ODS
Popisek: Tomáš Vaněk

Z tohoto omylu mne ovšem vyvedl kandidát do EP za Věci veřejné, R. John.  Je nejspíš zbytečné popisovat všechny polopravdy či  nepravdy jím uváděné, plynoucí buď z jeho naprosté neznalosti a nebo naopak z představy, že neznalí jsou posluchači a čtenáři.

Nicméně pokud by věděl, co je to gen a z čeho se skládá olej, nemohl by tvrdit báchorky o „geneticky modifikovaném oleji“.  A pokud by věděl, že práce o údajné škodlivosti GM kukuřice na játra a slezinu (pro jistotu pomlčel že u potkanů) byla odmítnuta širokou vědeckou veřejností  a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin  jako naprosto neprůkazná a že práce s takovými chybami v metodice by se nedala obhájit na žádné VŠ, neuváděl by ji jako důkaz.

Pro jednoduchost, práce byla na úrovni starého vtipu „pokud utrhneme bleše poslední nohu, přestane slyšet povel „skoč“ a neskočí“.

Pokud bych vzal tvrzení R. Johna za pravdivá,  je velice pravděpodobné, že geneticky modifikován je i on sám – používáním geneticky modifikovaného oleje a konzumací produktů ze zvířat, která jsou geneticky modifikována konzumací GM krmiv. A to ještě neuvádím „horizontální přenos“ genů a skutečnost, že původní genom nemá již téměř žádná hospodářská plodina.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ODS

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

22:33 Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze.