Vaněk (TOP 09): Neúspěch letecké linky Karlovy Vary – Düsseldorf

25.07.2017 11:53

Před čtyřmi měsíci se v médiích hojně oslavovalo otevření přímé letecké linky Karlovy Vary - Düsseldorf. Tehdy se hovořilo o velké příležitosti pro německé turisty, rozvoji turistického ruchu v Karlovarském kraji a rychlém spojení českých krajanů se západním světem.

Vaněk (TOP 09): Neúspěch letecké linky Karlovy Vary – Düsseldorf
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

terý z těchto záměrů se podařilo naplnit? Téměř prázdná letadla nakonec ukazují, že pravděpodobně žádný. A proto letecká linka končí.

Po vojně je každý generál. Nebudu tedy soudit. Spíše se jen zamýšlet, kde se mohla stát chyba.

Hlavní představitelé kraje a města Karlovy Vary za neúspěchem vidí především slabou propagaci linky a malou podporu ze strany německých touroperátorů. S těmito důvody lze více či méně souhlasit.

Nesmíme však zapomenout i na nízké podvědomí u české klientely. Nedávno mi jeden známý řekl „Jsem z Plzeňského kraje a do Düsseldorfu cestuji poměrně často. Autem. O nové lince jsem bohužel neslyšel. Pokud se ale ceny jednosměrných letů z Karlových Varů pohybovaly kolem 49eur, létání bych využíval.“

Osobně si myslím, že důležitou, ne-li nejdůležitější, roli v celé záležitosti sehrál samotný projekt. Pokud vůbec existoval. Ten měl totiž mimo jiné obsahovat jasně definovaná rizika, metodická zázemí, techniky a postupy pro jeho úspěšnou realizaci. Pokud se tedy linka po čtyřech měsících ruší, stala se někde chyba. Buď byl projekt neprofesionální a vycházel z nereálných dat a strategií a politici se pak tímto chybným projektem řídili, nebo byl projekt kvalitní, upozorňoval na velká rizika a na dlouhou dobu pro naplnění cílů, ale odpovědní politici tato varování ignorovali.

Ať je to tak nebo onak, pravdu se asi nedozvíme. V dnešní době se totiž nesluší přiznávat chyby. A to je škoda. Z chyb se totiž můžeme poučit my všichni.

PETRA VANĚK
PŘEDSEDKYNĚ MO KARLOVY VARY

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Jiraský: Vztahy a lidi jsou teď důležitější než majetek a peníze

22:41 Starosta Jiraský: Vztahy a lidi jsou teď důležitější než majetek a peníze

Poděkování starosty Františka Jiraského obyvatelům Vysokého Mýta.