Vedení Zelených jednalo ve Zlínském kraji o přípravě na komunální a senátní volby

17.03.2018 15:17

Slovácká jizba v otrokovickém Společenském domě byla svědkem jednání předsednictva Strany zelených a členů a členek místní krajské organizace. Na společné schůzce projednávali zejména přípravu na letošní volby.

Vedení Zelených jednalo ve Zlínském kraji o přípravě na komunální a senátní volby
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

„Nové vedení Zelených objíždí regiony a setkává se s členskou základnou. Senátní a komunální volby budou příležitost se odrazit zpět nahoru a chceme tomu co nejvíce pomoci,“ uvedl nový předseda Zelených Petr Štěpánek.

Předsednictvo Zelených už navštívilo Moravskoslezský kraj, v dubnu se pak jednání šiřšího vedení strany v podobě Republikové rady uskuteční v Olomouci. „Kontakt s regiony je velmi důležitý, Zelení v regionech mají dobrý přehled o tom, co lidi opravdu trápí a čemu bychom se tedy měli věnovat pro obnovu důvěry v Zelené,“ říká Petr Štěpánek. „Ve Zlínském kraji máme několik velmi aktivních lokálních politiků, zejména ve Vsetíně, Kroměříži a Fryštáku, a rádi bychom je podpořili v podzimních volbách. Také zvažujeme, koho podpořit v senátních volbách, protože Jiří Čunek je pro nás naprosto nepřípustný kandidát, a důležitost senátu v dnešní době velmi roste,“ uvedl na setkání Štěpánek.

Zelení chystají komunální kandidátky ve většině větších měst v kraji. Sami nebo v koalicích se chystají kandidovat ve Zlíně, Vsetíně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Bojkovicích. Své posty bude obhajovat také starosta Boršic Roman Jílek, o hlasy se budou ucházet také další jednotlivci.

Zelení zaznamenali po podzimních volbách téměř 400 nových zájemců o členství. Pokud se se také chcete podílet na ekologické a odpovědné politice ve vašem městě, vyplňte formulář a přidejte se!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jarošová (SPD): Přímá volba prezidenta v ohrožení?

22:13 Jarošová (SPD): Přímá volba prezidenta v ohrožení?

Ústava je nejvyšším právním dokumentem a vymezuje mantinely pro fungování jednotlivých států. Je ted…