Vedení Zelených jednalo ve Zlínském kraji o přípravě na komunální a senátní volby

17. 3. 2018 15:17

Slovácká jizba v otrokovickém Společenském domě byla svědkem jednání předsednictva Strany zelených a členů a členek místní krajské organizace. Na společné schůzce projednávali zejména přípravu na letošní volby.

Vedení Zelených jednalo ve Zlínském kraji o přípravě na komunální a senátní volby
Foto: Zelení
Popisek: Zelení
reklama

„Nové vedení Zelených objíždí regiony a setkává se s členskou základnou. Senátní a komunální volby budou příležitost se odrazit zpět nahoru a chceme tomu co nejvíce pomoci,“ uvedl nový předseda Zelených Petr Štěpánek.

Předsednictvo Zelených už navštívilo Moravskoslezský kraj, v dubnu se pak jednání šiřšího vedení strany v podobě Republikové rady uskuteční v Olomouci. „Kontakt s regiony je velmi důležitý, Zelení v regionech mají dobrý přehled o tom, co lidi opravdu trápí a čemu bychom se tedy měli věnovat pro obnovu důvěry v Zelené,“ říká Petr Štěpánek. „Ve Zlínském kraji máme několik velmi aktivních lokálních politiků, zejména ve Vsetíně, Kroměříži a Fryštáku, a rádi bychom je podpořili v podzimních volbách. Také zvažujeme, koho podpořit v senátních volbách, protože Jiří Čunek je pro nás naprosto nepřípustný kandidát, a důležitost senátu v dnešní době velmi roste,“ uvedl na setkání Štěpánek.

Zelení chystají komunální kandidátky ve většině větších měst v kraji. Sami nebo v koalicích se chystají kandidovat ve Zlíně, Vsetíně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Bojkovicích. Své posty bude obhajovat také starosta Boršic Roman Jílek, o hlasy se budou ucházet také další jednotlivci.

Zelení zaznamenali po podzimních volbách téměř 400 nových zájemců o členství. Pokud se se také chcete podílet na ekologické a odpovědné politice ve vašem městě, vyplňte formulář a přidejte se!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kremlík: Vítám zahájení prověřování případu Batesys

8:39 Kremlík: Vítám zahájení prověřování případu Batesys

Komentář na facebookovém profilu ke kauze na ministerstvu dopravy.