Veleba (SPO): 15. březen 1939 je temný mezník české historie, bohužel ale ne pro ČT

16.03.2015 21:32

Před 76 lety, 15. března 1939 přijíždí v 19 hodin na Pražský hrad přijíždí Adolf Hitler a podepisuje výnos o Protektorátu Čechy a Morava, kterým ukončí existenci samostatného českého státu.

Veleba (SPO): 15. březen 1939 je temný mezník české historie, bohužel ale ne pro ČT
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba
reklama

15.březen 1939 je významným a temným mezníkem české historie. Bohužel asi ne pro Českou televizi, která včerejší výročí naprosto ignorovala.

V hlavní zpravodajské relaci ani slovo, v ostatních vstupech jsem také nic nezaznamenal.

Václav Moravec v Otázkách sice Hrad vzpomenul, ale v zcela jiných souvislostech. Pustil se do boje s prezidentem, aby tak ještě více přilil do ohně ve sporu o smyslu veřejnoprávní služby.

Pro ty, kdo se neorientují v zákoně o České televizi, připomínám, že hlavní náplní veřejnoprávní služby je "poskytovat objektivní, vyvážené, ověřené a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů" a "vytvářet svými pořady orientační bod pro všechny členy společnosti".

Nevím, co jiného by mělo obsahovat zpravodajství České televize než kvalitní historickou reportáž o události, v jejímž důsledku byl zřízen protektorát Čechy Morava, naše země na dlouho ztratila cennou svobodu, o život přišly desítky tisíc lidí a další statisíce byly dislokovány na otrocké práce do říše.

Kdo jiný než televize veřejnoprávní služby má v mladé generaci podporovat historické povědomí, kdo jiný má všem komerčním stanicím nastavovat zrcadlo a vysílat to, co je opravdu důležité?

Debata o koncesionářských poplatcích je tedy víc než na místě a jak se denně ukazuje, jedná se o mnohem větší problém, než to, co vedení České televize schovává za individuální spor s prezidentem.

Jan Veleba
předseda SPO a senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Veleba

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Praha zahájila provoz Městské nájemní agentury

17:46 Johnová (Praha sobě): Praha zahájila provoz Městské nájemní agentury

Prvním krokem k oficiálnímu zahájení činnosti Městské nájemní agentury (MNA) je vypsání výzvy pro vl…