V minulých dnech některá česká média naprosto zavádějícím způsobem informovala o obsahu chystané cesty členů Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR do Kanady. Tato cesta se uskuteční v termínu od 26. 5. 2014. Jsem členem delegace a autorem témat týkajících se zemědělství, o kterých budeme s kanadskou stranou jednat. Žádný z novinářů, kteří uveřejnili tendenční reportáž, mne ale v této věci nekontaktoval. Dovoluji si proto uvést následující skutečnosti.
V Kanadě budeme jednat o několika okruzích témat, a to:
Systém podpor farmářům (Zacílení podpor na jednotlivé komodity a tendence vývoje; recipročně seznámíme s vývojem v EU)
Systém kontrolované produkce vybraných komodit (Kvóty na produkci; Monopol Canadian Wheat Board na prodej pšenice a ječmene)
Řízení rizik (Tvorba finančních zdrojů do fondu řízení rizik; Pravidla jeho užití)
Geneticky modifikované organismy.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Veleba




