Velebný (ČSSD): Kvalita potravin? Pro všechny stejná!

18.07.2017 9:11

Žádnou dvojí kvalitu potravin v porovnání ČR a jiných zemí EU nechceme! Český občan má nárok na kvalitní výrobek a plnohodnotnou potravinu. Stojí si za tím poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

Velebný (ČSSD): Kvalita potravin? Pro všechny stejná!
Foto: Archiv Ladislava Velebného
Popisek: Ladislav Velebný
reklama

Mezi hlavní priority poslance Parlamentu ČR a místopředsedy sněmovního zemědělského výboru Ladislava Velebného patří mimo jiné i kvalita potravin. Podle něj není možné, aby se občané ČR setkávali s dvojí kvalitou. „Máme volný trh, proto je povinností Evropské komise udělat maximum pro to, aby byla dodržována rovná pravá ve všech členských státech. Tato nerovnost musí už skončit!“ konstatuje poslanec Ladislav Velebný.

Dvě kategorie kvalitních a nekvalitních potravin a jiných spotřebních zboží v rámci EU neakceptujeme. „Na český trh výrobci dodávají nejen potraviny horší kvality, než třeba do Rakouska, Německa a jiných států EU. Nemohou se přece vymlouvat na to, že máme jiné chutě, a proto pro nás vyrábějí nekvalitní potraviny. V EU musí platit zásada tří důležitých prvků - stejný výrobce, stejná potravina, stejná kvalita, jinak to nejde!“ v závěru dodal místopředseda sněmovní zemědělského výboru Velebný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

22:33 Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

Komentář na facebookovém profilu k dopravní situaci na Praze 6.