Velebný (ČSSD): Nebraňme vzniku 2000 pracovních míst

25.08.2015 22:24

Vybudováním nové průmyslové zóny Nad Barborou na Karvinsku vznikne přibližně 2000 pracovních míst. Ministr financí Andrej Babiš se zřejmě důkladně neseznámil s vládním materiálem. A není to poprvé.

Velebný (ČSSD): Nebraňme vzniku 2000 pracovních míst
Foto: ČSSD
Popisek: Poslanec Ladislav Velebný

Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný podporuje stanovisko Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Moravskoslezského kraje a města Karviná.

O vzniku průmyslové zóny Nad Barborou jednala a materiál schválila Vláda ČR na svém výjezdním zasedání, které proběhlo v Ostravě ve středu 22. července 2015. Schválený materiál prošel standardním legislativním procesem, včetně řádného připomínkového řízení. Členové vlády tedy byli plně informováni, a mohli se proto kvalifikovaně rozhodnout, zda vznik průmyslové zóny podpoří.

„Nechápu spekulace pana vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše, že se jednalo o podvrh či jakési oklamání členů vlády, zřejmě se důkladně neseznámil s vládním materiálem. Navíc to už není poprvé, co si důkladně dokumentaci neprostudoval. Jen chce zastínit aktuální mediální tématiku a navodit tím nové a pro něj přínosné diskuze,“ zdůraznil poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

Z hlediska rozvoje našeho regionu pro Moravskoslezský kraj, ale i pro Českou republiku, je vznik nové průmyslové zóny Nad Barborou zcela zásadní. V příštích dvou letech zde vznikne přibližně 2 000 nových pracovních míst.

„V našem kraji potřebujeme v následujících letech vytvořit několik tisíc pracovních míst, abychom pořád dokola nebojovali s nezaměstnaností a sociálními problémy. Vše můžeme zrealizovat zlepšením dopravní infrastruktury a budováním nových průmyslových zón, od čeho se odvíjí i tvorba pracovních míst a snižování nezaměstnanosti,“ dodal poslanec Velebný.

Poslanec Ladislav Velebný nesouhlasí s vyjádřením vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Podporuje rozhodnutí Vlády ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Moravskoslezského kraje a města Karviná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Odmítáme protiústavní diskriminaci neočkovaných

12:45 Okamura (SPD): Odmítáme protiústavní diskriminaci neočkovaných

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením proti koronaviru