Velebný (ČSSD): Příval uprchlíků? Hrozba pro Evropu a tedy i pro nás

20.07.2016 19:00 | Zprávy
autor: PV

Evropu a zvláště bohaté země Evropské unie již déle než rok trápí příval nelegálních migrantů. S tím souvisí i obava ze zavedení kvót, které by měly určit, kolik přistěhovalců se přestěhuje do naší republiky.

Velebný (ČSSD): Příval uprchlíků? Hrozba pro Evropu a tedy i pro nás
Foto: Archiv Ladislava Velebného
Popisek: Ladislav Velebný

Mnoho odborníků tuhle problematiku také spojuje s takzvaným „islámským státem“ a jejich teroristickými útoky. Je pravděpodobné, že se zde – skryty mezi stovkami tisíc utečenců - ocitly osoby podporující násilí, které zabíjely ve Francii či v Bruselu. Podle poslance Ladislava Velebného je třeba postupovat s rozumem, ale velmi rázně.

„Především i slepý vidí, že migrace je hrozbou pro naší zemi, ale i region. Odmítám kvóty a ekonomické imigranty, ty je nutné velmi rychle vracet zpět do jejich států. Pro mne je naprosto nepřijatelné diskutovat o migrantech například z Tuniska nebo Maroka, což jsou nesporně bezpečné státy. V případě uprchlíků z opravdových válečných zón je samozřejmě potřeba pomoci, ale s tím, že je vrátíme v nejkratším možném čase. Plně ale souhlasím s tím, že nejlepší je zasáhnout přímo na místě nebo v nejbližších okolních zemích,“ dodává poslanec Velebný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…