Velebný (ČSSD): Příval uprchlíků? Hrozba pro Evropu a tedy i pro nás

20.07.2016 19:00

Evropu a zvláště bohaté země Evropské unie již déle než rok trápí příval nelegálních migrantů. S tím souvisí i obava ze zavedení kvót, které by měly určit, kolik přistěhovalců se přestěhuje do naší republiky.

Velebný (ČSSD): Příval uprchlíků? Hrozba pro Evropu a tedy i pro nás
Foto: Archiv Ladislava Velebného
Popisek: Ladislav Velebný
reklama

Mnoho odborníků tuhle problematiku také spojuje s takzvaným „islámským státem“ a jejich teroristickými útoky. Je pravděpodobné, že se zde – skryty mezi stovkami tisíc utečenců - ocitly osoby podporující násilí, které zabíjely ve Francii či v Bruselu. Podle poslance Ladislava Velebného je třeba postupovat s rozumem, ale velmi rázně.

„Především i slepý vidí, že migrace je hrozbou pro naší zemi, ale i region. Odmítám kvóty a ekonomické imigranty, ty je nutné velmi rychle vracet zpět do jejich států. Pro mne je naprosto nepřijatelné diskutovat o migrantech například z Tuniska nebo Maroka, což jsou nesporně bezpečné státy. V případě uprchlíků z opravdových válečných zón je samozřejmě potřeba pomoci, ale s tím, že je vrátíme v nejkratším možném čase. Plně ale souhlasím s tím, že nejlepší je zasáhnout přímo na místě nebo v nejbližších okolních zemích,“ dodává poslanec Velebný.

Ten také vidí zjevnou potřebu zvýšit financování armády, policie a dalších bezpečnostních složek státu. „Musíme dávat podstatně více peněz na naší bezpečnost a to bez ohledu na uprchlickou krizi. Jsou tu i jiná nebezpečí a terorismus byl na vzestupu ještě před tím, než začali přicházet imigranti, nesmíme zapomínat ani na nebezpečí domácího extrémismu zprava i zleva. Na to všechno musíme reagovat. Tento svět už není tak bezpečný, jako byl před patnácti lety. Proto je důležité, abychom měli dostatek lidí v bezpečnostních útvarech, profesionálně je vybavili a postarali se o všechny zaměstnance, kteří častokrát nasazují své životy, jakou jsou hasiči, záchranáři, policisté, armáda a další. Je třeba přestat šetřit na jejich mzdách a také jim vytvořit lepší pracovní podmínky,“ dodal Velebný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Šimek: Není standardní, že medializujeme zatím neukončená jednání

7:32 Hejtman Šimek: Není standardní, že medializujeme zatím neukončená jednání

Komentář hejtmana Jihomoravského krje Bohumila Šimka k MOTO GP