Velebný (ČSSD): Výjezdní zasedání na Bruntálsku padlo na úrodnou půdu

03.04.2016 11:39 | Zprávy
autor: PV

Poslanec Ladislav Velebný zorganizoval na Bruntálsku dvoudenní výjezdní zasedání Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jeho hodnocení je pozitivní a vše padlo na úrodnou půdu.

Velebný (ČSSD): Výjezdní zasedání na Bruntálsku padlo na úrodnou půdu
Foto: Archiv Ladislava Velebného
Popisek: Ladislav Velebný

Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vyrazil na dvoudenní výjezdní zasedání do bruntálského regionu. Místopředseda výboru a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný ho zorganizoval na středu 30. a čtvrtek 31. března 2016. „Kolegy ze zemědělského výboru jsem na Bruntálsko pozval kvůli tomu, aby se osobně seznámili s problematikou našeho regionu. Je důležité se zabývat i zemědělstvím, které v minulosti dostalo velkou ránu v dalším rozvoji. Záleží mi na našich regionálních zemědělcích, kterým tímto způsobem chceme pomoci, aby se mohli s námi podílet na tvorbě zemědělské legislativy a lepších evropských podmínek. Setkání hodnotili pozitivně, tak jsem rád, že vše padlo na úrodnou půdu,“ přiblížil poslanec Velebný.

Ve středu odpoledne poslanci jednali se zástupci regionální pobočky Agrární komory ČR a místními zemědělci. Řešila se deprivatizace státního zemědělského majetku a společná zemědělská politika se zaměřením na dotace. „Nedokončená privatizace zemědělských objektů komplikuje životy našim zemědělcům. Brzdí rozvoj podhorského zemědělství, znemožňuje čerpání dotací. Do nevlastněného majetku mohou zemědělci stěží investovat,“ pokračoval místopředseda výboru Velebný.

Podle něho z jednání s Agrární komorou a místními zemědělci vyplynulo, že dokončení privatizace v zemědělství brání především dva faktory. „Je to nedostatečná personální kapacita k dořešení legislativy v této oblasti a bohužel i problémová koordinace mezi ministerstvem financí, ministerstvem zemědělství a Státním pozemkovým úřadem. Tyto instituce by si měly sjednat nápravu a nekomplikovat rozvoj regionálního zemědělství,“ dodal poslanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.