Veselý (ČSSD): Chceme úspěšný a moderní kraj, který na lidi nezapomíná

02.02.2020 10:05

Jihočeská ČSSD si v sobotu zvolila nového předsedu. Svoji důvěru delegáti krajské konference vložili do rukou zkušeného politika, Václava Valhodu, který získal 126 z 132 možných hlasů.

Veselý (ČSSD): Chceme úspěšný a moderní kraj, který na lidi nezapomíná
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Poslanec Ondřej Veselý
reklama

„Václava Valhodu považuji za zkušeného sociálně demokratického politika, ale především dobrého a čestného člověka. Přesně to nyní naše krajská organizace potřebuje – nastartovat ozdravný proces a odstřihnout se od lidí, kteří svými skandály a slovy práci svých kolegů dlouhodobě pošlapávají. Jsem přesvědčen, že Václav je zárukou uklidnění situace, a že stranu dobře připraví na podzimní krajské vol-by,“ uvedl místopředseda ČSSD a místostarosta Písku, Ondřej Veselý.

Jihočeská ČSSD se koncem loňského roku ocitla ve složité situaci, kdy její tehdejší předseda, Jiří Zimo-la, nechal založit hnutí Změna 2020, aniž by o tom předem jednal se svými stranickými kolegy. Ti jej za tento krok následně kritizovali a nelíbil se jim ani neprůhledný systém sestavování kandidátní listiny pro nadcházející krajské volby.

„V jihočeské ČSSD je stále velké množství lidí, kteří se za oranžovou značku nestydí a nebojí se o přízeň občanů znovu bojovat. Máme za sebou dvanáct let vedení kraje, můžeme nabídnout obrovskou zkušenost, ale i odpovědi na nové výzvy, které před námi stojí. Chceme úspěšný a moderní kraj, který na lidi nezapomíná, budeme nadále bojovat za dostupnou lékařskou péči a dopravu pro všechny, prosazovat opatření pro udržení vody v krajině a záchranu jihočeských lesů pro příští generace, bojovat s kůrovcovou kalamitou a mnoho dalšího,“ řekl Veselý, který rovněž vítá, že krajská konference potvrdila na pozici lídra do krajských voleb dlouholetou první náměstkyni hejtmana a současnou hejtmanku Ivanu Stráskou. Ta získala 130 z 132 možných hlasů. „Ivaně Stráské z celého srdce gratuluji. Je to jedna z nejúspěšnějších českých hejtmanek, lidé ji mají rádi a já se velmi těším na další spolupráci s ní,“ říká Ondřej Veselý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…