Vích (SPD): Merkelová chce zachránit umírající Evropskou unii a oživit "Dublin"

14.01.2017 14:51 | Zprávy
autor: PV

Merkelová pozvala celou Afriku a Blízký východ v roce 2015 do Evropy se slovy "My to zvládneme" a nyní zjišťuje, že tuto situaci Německo již nezvládá.

Vích (SPD): Merkelová chce zachránit umírající Evropskou unii a oživit "Dublin"
Foto: Archiv politika
Popisek: Radovan Vích, předseda Regionálního klubu SPD Libereckého kraje

Inu volby se blíží a proto od poloviny března chce její ministr vnitra Thomas de Meziére oživit "Dublinské dohody", které jsou od počátku porušovány, a které hovoří mj. o tom, že se azylové řízení zahajuje a řeší v prvním státě EU do kterého imigrant vstoupí. 

Řecko a Itálie tak budou pod obrovským tlakem z několika důvodů. Ekonomická situace a zadlužení obou zemí není příznivé, proud migrace nebude klesat, do toho jim budou posíláni migranti z cílových zemí a chystají se volby v Německu, ve Francii, v Holandsku, v Rakousku a také u nás. Někde ten pomyslný "papiňák" praskne a to bude hnací motor na požadavky pro okamžité a zásadní řešení. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Malá (ANO): Děti nesmí být rukojmí konfliktních rozvodů

8:03 Malá (ANO): Děti nesmí být rukojmí konfliktních rozvodů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystané reformě OSPOD.