Vích (SPD) Neobjektivní předvolební debata významně pomohla SPOLU

10.06.2024 9:25 | Zprávy

Formát poslední a nejdůležitější debaty před volbami do Evropského parlamentu na veřejnoprávní televizi byl segregační a poškozující opozici.

Vích (SPD) Neobjektivní předvolební debata významně pomohla SPOLU
Foto: archiv R. Vícha
Popisek: Poslanec SPD Radovan Vích.

Jednak tam nebyli lídři, ale předsedově sněmovních stran, ale hlavně zástupci společné kandidátky SPOLU zde byli zastoupení třemi, zatímco ostatní pouze jedním diskutujícím. To prostě nedává smysl. Vznikl tímto silný „vládní tábor“ diskutujících proti pouhým dvěma zástupcům opozice. Přitom veřejnoprávní televize nesmí zvýhodňovat žádný politický subjekt.

Celostátní veřejnoprávní médium má velkou moc. Navíc pokud tímto označí některé kandidáty za „druholigové“, mnoho nerozhodnutých voličů se může rozhodnout, že nebude volit outsidera, prostě proto, že uvěří, že to jsou outsideři. Veřejnoprávní televize takto podle mého názoru překročila své pravomoci a dopustila se neetického jednání. A jelikož voliči a koncesionáři mají právo požadovat, aby veřejnoprávní televize poskytla všem kandidátům stejný prostor ucházet se o jejich hlas, narušila tímto podle mě proces demokratických voleb. Doufám, že se tímto budou zabývat příslušné rady a další orgány, které mají objektivitu vysílání veřejnoprávních médií pod kontrolou a navrhnou taková opatření, aby se taková situace již nikdy neopakovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Ing. Radovan Vích

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Radek Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den pane Vondráčku! Nebylo nezodpovědné od Evropských států, když slibovali Ukrajině vstup do NATO? Vždyť na Ukrajině žije několik milionů rusů, kteří by asi těžko šli bojovat, v případném konfliktu, proti vlastnímu národu. Nebo se mýlím? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

to je všechno pravda, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 10.06.2024 9:49:48
ale není žalobce, není soudce. Nestačí o tom psát na PL ale je třeba podat stížnosti na příslušné orgány, případně k soudu.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vích (SPD) Bydlení musí být zajištěno pro občany ČR. Prioritně

9:15 Vích (SPD): Vích (SPD) Bydlení musí být zajištěno pro občany ČR. Prioritně

Nemáte kde bydlet? Tak to vás volba SPOLU, STAN či Pirátů nezachrání. Ti už předvedli, co neumí.