Vích (SPD): Závěr vyšetřovací komise k reorganizaci policie nic neprokázala....

03.02.2017 15:14

Sněmovna už se seznámila se závěrečnou zprávou vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Podle jejích závěrů se neprokázaly žádné politické tlaky ani záměr odstavit Roberta Šlachtu.

Vích (SPD): Závěr vyšetřovací komise k reorganizaci policie nic neprokázala....
Foto: Archiv politika
Popisek: Radovan Vích, předseda Regionálního klubu SPD Libereckého kraje

V konečném důsledku to znamená, že výsledkem šetření sněmovní vyšetřovací komise, která měla za úkol prošetřit reorganizaci policie, jsou dvě trestní oznámení, která se reorganizace policie vůbec netýkají, a navrhne reformu právních předpisů. Poslanec Blažek (ODS) je další z řady politiků kteří se nám snaží namluvit, že vyšetřovací komise něco zásadního vyšetřila. Jeho cílem bylo pouze vše zamést definitivně pod koberec.

Předpokládám, že v ÚOOZ pracují také různí referenti a administrativní pracovníci jako občanští zaměstnanci. Pokud se v organizaci hovoří o reorganizaci, tak se podle platné jurisdikce k uvedené věci musí vyjádřit odborová centrála a také ostatní "statutárové". Jinými slovy, pokud se jedná o civilní pracovníky, se kterými má být provedeno personální opatření, tak je to minimálně 6 měsíců předem. K tomu evidentně nedošlo, protože se o tom dozvěděli šéfové jednotlivých útvarů (mj. plukovník Robert Šlachta) asi měsíc před plánovaným sloučením. Z uvedeného vyplývá, že někdo měl záměr něco rychle zamést pod koberec tak, aby nad plk. Šlachtu dosadil svého člověka vznikem tzv. "zastřešovacího prvku" vzniklého sloučením ÚOOZ s jinou organizační složkou. 

Policejní prezident Tuhý a jeho bývalý náměstek Laube tak převzali odpovědnost od politiků za tuto"špinavou" práci s vidinou tučného odchodného, nebo trafik v podobě dalšího postupu do Europolu anebo na nějakou ambasádu. 

A jenom závěrem, za šéfování ÚOOZ plk. Šlachty nebylo měsíce, co by nevyplula nějaká kauza většího významu, což po jeho odchodu říci nelze. 
Nezapomeňte na to milí voliči až půjdete na podzim k volbám.

Ing. Radovan Vích

  • SPD
  • Člen předsednictva SPD, předseda Regionálního klubu SPD LBK
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ferjenčík (Piráti): Stoupla závislost státního rozpočtu a příjmů státní pokladny na zdanění práce

18:29 Ferjenčík (Piráti): Stoupla závislost státního rozpočtu a příjmů státní pokladny na zdanění práce

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu …