Vích (SPD): Závěr vyšetřovací komise k reorganizaci policie nic neprokázala....

03.02.2017 15:14

Sněmovna už se seznámila se závěrečnou zprávou vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Podle jejích závěrů se neprokázaly žádné politické tlaky ani záměr odstavit Roberta Šlachtu.

Vích (SPD): Závěr vyšetřovací komise k reorganizaci policie nic neprokázala....
Foto: Archiv politika
Popisek: Radovan Vích, předseda Regionálního klubu SPD Libereckého kraje
reklama

V konečném důsledku to znamená, že výsledkem šetření sněmovní vyšetřovací komise, která měla za úkol prošetřit reorganizaci policie, jsou dvě trestní oznámení, která se reorganizace policie vůbec netýkají, a navrhne reformu právních předpisů. Poslanec Blažek (ODS) je další z řady politiků kteří se nám snaží namluvit, že vyšetřovací komise něco zásadního vyšetřila. Jeho cílem bylo pouze vše zamést definitivně pod koberec.

Předpokládám, že v ÚOOZ pracují také různí referenti a administrativní pracovníci jako občanští zaměstnanci. Pokud se v organizaci hovoří o reorganizaci, tak se podle platné jurisdikce k uvedené věci musí vyjádřit odborová centrála a také ostatní "statutárové". Jinými slovy, pokud se jedná o civilní pracovníky, se kterými má být provedeno personální opatření, tak je to minimálně 6 měsíců předem. K tomu evidentně nedošlo, protože se o tom dozvěděli šéfové jednotlivých útvarů (mj. plukovník Robert Šlachta) asi měsíc před plánovaným sloučením. Z uvedeného vyplývá, že někdo měl záměr něco rychle zamést pod koberec tak, aby nad plk. Šlachtu dosadil svého člověka vznikem tzv. "zastřešovacího prvku" vzniklého sloučením ÚOOZ s jinou organizační složkou. 

Policejní prezident Tuhý a jeho bývalý náměstek Laube tak převzali odpovědnost od politiků za tuto"špinavou" práci s vidinou tučného odchodného, nebo trafik v podobě dalšího postupu do Europolu anebo na nějakou ambasádu. 

A jenom závěrem, za šéfování ÚOOZ plk. Šlachty nebylo měsíce, co by nevyplula nějaká kauza většího významu, což po jeho odchodu říci nelze. 
Nezapomeňte na to milí voliči až půjdete na podzim k volbám.

Ing. Radovan Vích

  • SPD
  • SPD, poslanec, Liberecký kraj
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chabr (TOP 09): Praha získala pozemky pro stavbu tramvajové trati Modřany – Libuš

13:06 Chabr (TOP 09): Praha získala pozemky pro stavbu tramvajové trati Modřany – Libuš

Praha pondělním rozhodnutím městské rady získá do svého vlastnictví nejdůležitější pozemky nutné pro…