Volných pozemků je jako šafránu a jejich ceny stále rostou. Najít ten pravý a ještě k tomu za rozumné peníze by už na konci ledna mohli ti, kteří přemýšlí o výstavbě rodinného domu v našem regionu.
Bohumín připravuje třicet devět zasíťovaných parcel v centru města, prvních dvanáct z nich pustí do prodeje formou licitace už za šest týdnů. Rozhodli o tom na svém posledním letošním zasedání místní zastupitelé. Vyvolávací cena za metr čtvereční je 1 089 korun.„Zejména mladí lidé mají stále větší zájem o koupi domů a pozemků. Pandemie tento trend ještě výrazně urychlila. Proto jsme připravili investiční projekt na přípravu nevyužité plochy za supermarketem Albert, kde vznikne nová rodinná zástavba devětatřiceti domků. Její dominantou bude odpočinková zóna s vodní plochou, parčíkem a dětskými hřišti. Rozhodli jsme se prodávat parcely postupně, jako první se bude licitovat dvanáct pozemků, které se nacházejí v místech bývalé bytové kolonie,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. Jak podotkl, součástí nové obytné zóny bude kompletní infrastruktura, veřejné osvětlení a inženýrské sítě, lokalitou povedou chodníčky i cyklostezka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.