Již 70. výročí od svého založení oslaví letos Fomaklub Liberec, nejstarší sdružení fotografů amatérů v Liberci. Výročí si připomíná výstavou fotografií ve vestibulu budovy Krajského úřadu Libereckého kraje od 3. do 28. září 2018. Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 10. září od 16 hodin.
„Fotograf, ať už profesionál či amatér, nevyfotí nikdy stejnou fotografii jako před pár minutami. Fotografie je dokumentem okamžiku a důležitým dokladem doby. Znovu jsem si to uvědomila, když jsem si prohlížela fotografie, které nám před pár dny připomínaly invazi v srpnu 1968,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Klub patří mezi zakladatele krajinářské soutěže „Štít Viléma Heckela“ na počest členů expedice v Peru zahynuvších horolezců, pocházejících převážně z Liberecka a Turnovska. Jedním z účastníků této expedice byl i člen klubu Ing. Jiří Rasl. Fomaklub byl založen zejména železničními zaměstnanci. V období svého největšího rozkvětu měl téměř padesát členů. V současnosti v něm aktivně pracuje členů dvanáct.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Co uděláte z Prokopem?
To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...
Další články z rubriky
11:05 Nová sociální demokracie: Objevily nás profesionální trollí farmy
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hodnotám strany.
- 10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami
- 9:03 Koudelka (Trikolora): Název státu
- 8:19 Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády
- 7:17 Ministryně Schillerová: Zajistíme informace pro vietnamské podnikatele
- 6:23 Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

