Vinklátová (SLK): Liberecký kraj podpoří kulturní aktivity v regionu

12.12.2019 17:56

Liberecký kraj vyhlašuje další dotační program, podpoří kulturní aktivity v regionu.

Vinklátová (SLK): Liberecký kraj podpoří kulturní aktivity v regionu
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová
reklama

Opět po roce vyhlašuje Liberecký kraj dotační program na podporu kulturních aktivit. Letos z něj podpořil celkem 61 akcí, jako jsou například Nisa film festival 2019 v kině Varšava, Národní výstava poštovních známek „Liberec 2019“ či Sculpture Line. Žadatelé mohou v příštím roce čerpat celkem 1.800.000 korun s tím, že minimální možná výše dotace je 10.000 korun a maximální 50.000 korun.

Účelem podpory je spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu. Podpora je určena především na akce s širším společenským přínosem v regionu a dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic.

„Tímto dotačním programem chceme zejména podpořit takové akce v kraji, které navštěvují nejen místní lidé v obcích a městech, ale i návštěvníci ze vzdálenějších koutů republiky,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Zájemci mohou žádat o dotaci na nákup spotřebního materiálu či služeb (např. propagace, grafické práce, jazykové korektury, tisk, výlep plakátů, kulturní vystoupení či technické zajištění akce), dále na pronájem prostor, techniky, mobiliáře, mobilních WC apod. Z peněz je možné zaplatit i ubytování, cestovné a dopravu v případě pořádání různých jarmarků, trhů nebo slavností. Dotaci nelze využít na vydávání knižních publikací. 

Lhůta pro podání žádostí běží od 8. do 31. ledna roku 2020. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

12:14 Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

Naštvanost zemí jižní Evropy je může vyvézt z eurozóny nebo dokonce z Evropské unie dřív, než se don…