Vinklátová (SLK): Liberecký kraj přestavuje méně známá místa

14.06.2019 17:21 | Zprávy
autor: PV

Přes milion turistů navštívilo v loňském roce Liberecký kraj. Většinou navštěvují velmi známé oblasti, a tak si pro ně Liberecký kraj připravil pozvání na místa méně známá a neznámá.

Vinklátová (SLK): Liberecký kraj přestavuje méně známá místa
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

„Samozřejmě máme zmapované, které lokality v našem kraji jsou turisticky přetížené. Chceme návštěvníky lákat na jiná, neméně zajímavá místa, o kterých třeba nikdy neslyšeli a jejichž půvab je srovnatelný s těmi notoricky známými,“ řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Prvním takovým místem je Sirný pramen, který se nachází mezi Novou Hutí a Horní Světlou v Lužických horách. K prameni vede cesta od rozcestí u sv. Jána, kde je parkoviště. Přírodní zajímavost se nachází na pravém břehu Hamerského potoka, kde se v lesní bažině nacházejí tůňky, z nichž vytéká okrově zbarvená voda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jak chcete docílit zvýšení mezd?

A myslíte, že za nízké mzdy mohou Ukrajinci? Ano, jsou často ochotni dělat za míň, ale ten problém, že máme nízké mzdy je přeci dlouhodobý a rozhodně nevzniknul s příchodem Ukrajinců.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Pražské služby opět v hledáčku médií

4:29 Hřib (Piráti): Pražské služby opět v hledáčku médií

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozvířenému mediálnímu tlaku kolem Pražských služeb…