Vinklátová (SLK): Na sympoziu v Doksech se setkají řezbáři z celé republiky

26.08.2022 6:37 | Tisková zpráva

V Památníku Karla Hynka Máchy v Doksech se od středy 31. srpna do soboty 3. září uskuteční tradiční setkání mistrů řezbářů a všech, kdo se zajímají o dřevo a umění.

Vinklátová (SLK): Na sympoziu v Doksech se setkají řezbáři z celé republiky
Foto: youtube.com
Popisek: Květa Vinklátová, radní LK

„Řezbářská sympozia jsou v posledních letech velmi populární a spojení tradičního řemesla s atmosférou zahrady památkově chráněného Památníku K. H. Máchy v Doksech bude jistě pro návštěvníky mimořádným zážitkem,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Anketa

Je finální podoba Síkelova úsporného tarifu dostatečná?

hlasovalo: 17662 lidí

Řezbářství patří mezi umělecká řemesla, která si v posledních letech získala četné příznivce a obdivovatele. Na zahradě nejstaršího dochovaného stavení v Doksech svoji tvorbu představí umělci z různých koutů Čech, profesionálové i amatéři. V pátek 2. září od 17 hodin v rámci sympozia zahraje známý provodínský písničkář Petr Bratršovský.

Sympozium, které není tematicky nijak omezeno, nechává autorům prostor pro vlastní invenci. Účastníky setkání jsou profesionální řezbáři i amatéři všech věkových kategorií.

„Návštěvníci mohou nahlédnout řezbářům přímo pod tvořící ruce a sledovat, jak se kus hrubě tesaného dřeva mění v umělecké dílo, nebo si některé techniky pod dohledem umělců vyzkoušet, proto je akce oblíbená i u žáků základních i středních škol,“ doplnila Jaruška Vondrová, vedoucí Památníku K. H. Máchy.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ulvr (SLK): Na Jilemnicku vzniklo první společenství obcí v republice

13:04 Ulvr (SLK): Na Jilemnicku vzniklo první společenství obcí v republice

Liberecký kraj se stal prvním krajem, kde vzniklo společenství obcí jako nová forma meziobecní spolu…