Vinklátová (SLK): Ředitel Hlubuček povede Oblastní galerii v Liberci minimálně další rok

03.01.2022 21:41 | Tisková zpráva

Výtky ke způsobu, jakým vede Oblastní galerii v Liberci její ředitel Pavel Hlubuček, obsahovaly otevřené dopisy, které přicházely vedení Libereckého kraje z odborných kruhů i od výtvarníků či milovníků výtvarného umění.

Vinklátová (SLK): Ředitel Hlubuček povede Oblastní galerii v Liberci minimálně další rok
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

Kraj jako zřizovatel galerie nejprve uspořádal počátkem loňského prosince schůzku s protestujícími. Ti vyjádřili obavy o budoucnost galerie a výhrady k jejímu vedení. Ředitel také představil svou koncepci rozvoje instituce a výstavní plán. Výsledkem tohoto jednání byla dohoda, že Liberecký kraj projedná s ředitelem nastalou situaci a bude informovat o dalších krocích.

„V druhé polovině prosince jsme se s panem ředitelem Hlubučkem domluvili na dalším postupu. Ředitel bude řídit galerii i nadále, s tím, že zůstaneme v mnohem těsnějším kontaktu, abychom měli detailnější informace o situaci v galerii, a budeme jako zřizovatel sledovat naplňování koncepce rozvoje organizace, kterou pan ředitel vypracoval,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Koncepce obsahuje řadu strategických kroků, a to v oblasti nutných investic, sbírek, výstavní činnosti, vzdělávání, ale i například v prezentaci a komunikaci s veřejností. „Na konci letošního roku naplňování koncepce vyhodnotíme. Stejně tak bude jasné, zda pan ředitel připravil odborně zajímavý a pro návštěvníky přitažlivý výstavní plán pro nejbližší roky. Je také nutné, aby se řediteli podařilo stabilizovat i personální situaci. Na základě vyhodnocení roku 2022 rozhodneme o dalším postupu,“ doplnila Květa Vinklátová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …