Vláda podpořila alternativní předškolní zařízení

02.01.2014 20:00

Ve čtvrtek 2. ledna proběhlo první letošní zasedání kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka. Vláda na něm mimo jiné schválila návrh zákona, který podporuje rozvoj alternativních předškolních zařízení. Jedním z dalších bodů programu bylo také jednání o odprodeji letounů L-159.

Vláda podpořila alternativní předškolní zařízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok
reklama

Cílem návrhu zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině je usnadnění participace rodičů s malými dětmi na trhu práce a sladění pracovního života s osobním. Návrh předpisu byl zpracován v souladu s Programovým prohlášením vlády a jeho hlavním záměrem je vytvořit nástroj služby hlídání a péče o dítě prostřednictvím tzv. dětské skupiny.

„Jsem toho názoru, že tento zákon je zapotřebí jak z hlediska požadavků Evropské komise, tak proto, že v ČR je fatální nedostatek jakýchkoliv zařízení do tří let věku dítěte,“ představil normu ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Návrh počítá s tím, že zaměstnavatelé by mohli náklady vynaložené na zajištění služby péče o děti svých zaměstnanců uplatnit jako daňově uznatelné náklady. Předpis dále navrhuje vytvoření nástroje podpory v podobě slevy na dani.

Na jednání vlády byl také schválen odprodej letounů L-159 americké společnosti Draken, která spolupracuje s armádou Spojených států amerických. Podle ministra obrany Vlastimila Picka se jedná o prodej 28 podzvukových taktických letounů, smlouva by měla být podepsána ještě koncem ledna, první letouny by pak byly americké společnosti předány na přelomu března a dubna. „Cena letounů závisí na skutečném technickém stavu, který bude zjištěn až po odstranění ochranných obalů,“ uvedl ministr Vlastimil Picek s tím, že transakce by se měla pohybovat mezi 435 - 516 miliony korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vlada.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Katastrofických rozhodnutí jsme již udělali dost

22:09 Niedermayer (TOP 09): Katastrofických rozhodnutí jsme již udělali dost

Komentář na facebookovém profilu k boji s epidemií koronaviru