Předmětem dnešního jednání byla aktualizace usnesení vlády č. 970 ze dne 4. října 2000 a usnesení vlády č. 464 ze dne 12. května 2003 se změnou podmínky typu umístění investorů tak, aby na Brněnskou průmyslovou zónu – Černovická terasa mohl být umístěn strategický projekt americké společnosti Amazon, který je z oboru obchod, skladování a distribuce.
„Vláda dnes schválila návrh ministerstva průmyslu a obchodu, který umožňuje ve prospěch investice Amazonu zmírnit podmínky dosavadní regulace zástavby průmyslové zóny s tím, že podmínkou je vytvoření nejméně 1500 pracovních míst. Dnešní usnesení vlády umožní Brnu pokračovat ve změně územního plánu tak, aby byly vytvořeny podmínky pro realizaci této několikamiliardové investice. Vláda učinila maximum toho, co udělat mohla. Nyní je věc v rukou zastupitelstva Brna a definitivního rozhodnutí firmy Amazon,“ řekl na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Bohuslav Sobotka.
„Projednáním změny územního plánu bude Zastupitelstvo města Brna stát před rozhodnutím, zdali společnost Amazon zakotví ve městě, bude zde investovat více jak 2,7 miliardy korun, nabídne 1500 pracovních míst anebo ve městě nezakotví a tím ztratí město silného zahraničního investora. Od začátku těchto jednání jsem zastáncem první varianty a svůj názor nezměním ani na květnovém zasedání brněnského zastupitelstva. Jsem přesvědčen o tom, že díky Amazonu bude v Brně vybudován dálniční přivaděč, za který se vláda zaručila. Je to šance, která se nebude opakovat,“ uvedl primátor Brna Roman Onderka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vlada.cz