Vláda schválila dofinancování sociálních služeb a zavedení registru přestupků

29. 10. 2014 4:29

Kabinet Bohuslava Sobotky na svém zasedání 27. října 2014 projednal a schválil dofinancování sociálních služeb, zavedení registru přestupků, novou podobu mýtného a rozsah státní dotace na ceny energií.

Vláda schválila dofinancování sociálních služeb a zavedení registru přestupků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády právě začalo

Vláda zároveň odsouhlasila veřejnou zakázku na sanaci dlouho neřešeného sesuvu půdy v oblasti dálnice D8. Tento krok je předpokladem pokračování výstavby tohoto důležitého dopravního spojení.

Vláda dále projednala a schválila podobu mýtného, které se mírně navýší pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny. Tento nárůst pro rok 2015 pouze vyrovnává inflaci za uplynulé roky, kdy stát nevyužil možnost mýtné zvýšit a výnosy z mýtného postupně klesaly. Nově získané prostředky chce kabinet Bohuslava Sobotky investovat zpět do dopravních staveb.

Záchrana sociálních služeb

Vláda na svém pondělním jednání rozhodla o navýšení finančních prostředků na sociální služby o 335 milionů, a to ještě v tomto roce. Jedná se zejména o služby pro seniory, zdravotně postižené a děti. Peníze budou využity na zachování provozu stávající sítě sociálních služeb po celé České republice. Bez této podpory hrozil zánik či omezení až 440 zařízení poskytujících sociální služby, které byly v minulosti dlouhodobě podfinancované. Část prostředků půjde i na zlepšení odměňování sociálních pracovníků, kteří poskytují přímou péči klientům.

Registr přestupků

Vláda splnila další ze svých závazků schválením novely zákona o přestupcích, která zefektivní boj s drobnou kriminalitou. Nově vznikne registr přestupků, který poslouží nejen policii, ale i obcím. Zvýší se také sankce pro pachatele opakovaných přestupků, zejména přestupků proti majetku, občanskému soužití a veřejnému pořádku. Opatření pomůže v boji s fotbalovými chuligány a také například v potírání drogové delikvence.

Nezvyšování cen energií

Vláda současně stanovila rozsah státní dotace na úhradu části ceny elektřiny pro zákazníky a na úhradu provozní podpory tepla pro rok 2015. Opatření má za cíl zabránit zvyšování cen energií, a pomoci tak domácnostem i firmám. Téměř 16miliardová dotace přispěje k udržení konkurenceschopnosti českého průmyslu, který byl v předchozích letech poškozen rostoucí cenou elektřiny. Nyní oproti minulosti zvýšil kabinet premiéra Bohuslava Sobotky účast rozpočtu na úhradě celkových nákladů na podporu elektřiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.