Vláda schválila pokračování pomoci MEDEVAC a řeší směrnici EIA

26. 6. 2014 11:50

Kabinet Bohuslava Sobotky na svém jednání 25. května 2014 schválil doplňující informaci k vyjádření České republiky pro Evropskou komisi ohledně zajištění souladu české legislativy se směrnicí EIA o posuzování vlivů na životní prostředí. Zároveň vláda schválila prodloužení humanitárního programu MEDEVAC.

Vláda schválila pokračování pomoci MEDEVAC a řeší směrnici EIA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Schválením doplňující informace pro Evropskou komisi vláda zabraňuje riziku finančních postihů při čerpání peněz z fondů EU. Ministerstvo životního prostředí připravilo návrh novely EIA, která reaguje na všechny dlouhodobé výtky Evropské unie. Novelou EIA vláda napraví dlouho neřešený problém, kvůli němuž Evropská komise v dubnu 2013 zahájila proti České republice řízení o porušení povinnosti kvůli nesprávnému provedení směrnice EIA.

Vláda projednala také přesný harmonogram implementace novely do české legislativy, kterou chce koalice uvést do souladu s unijní směrnicí ještě do konce roku 2014.

Pokračování programu MEDEVAC

Kabinet Bohuslava Sobotky také rozhodl, že do konce roku 2014 prodlouží program MEDEVAC, na kterém spolupracují resorty vnitra, zdravotnictví, obrany a zahraničích věcí. V rámci tohoto humanitárního programu vláda organizuje evakuace a léčení civilistů z východních oblastí Ukrajiny postižených ozbrojenými střety. Česká strana nyní přijme dalších zhruba deset pacientů, zejména dětí, žen a starších osob, kterým může léčba v České republice zachránit život nebo zásadně zlepšit zdravotní stav. Vláda tím pokračuje v minulých úspěších programu MEDEVAC, který pomáhá převážně dětem z konfliktních zón po celém světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Arenberger: Musíme i nadále dbát na podporu zdravotních sester a ošetřovatelů

12:45 Ministr Arenberger: Musíme i nadále dbát na podporu zdravotních sester a ošetřovatelů

Ministerstvo zdravotnictví schválilo novou Koncepci ošetřovatelství. Nový dokument nahrazuje ten pův…