Volfová (ANO): Na Českolipsku by měly být sociální služby dostupné pro všechny

26.01.2021 10:46

Dostupná a pestrá nabídka sociálních služeb pro všechny obyvatele regionu, kteří je potřebují. To je snahou města Česká Lípa, které chce pro dosažení tohoto cíle spolupracovat se všemi ostatními městy a obcemi na území obce s rozšířenou působností Česká Lípa.

Volfová (ANO): Na Českolipsku by měly být sociální služby dostupné pro všechny
Foto: archiv kandidátky
Popisek: Jitka Volfová
reklama

Spolupráci by měly ostatní samosprávy stvrdit podpisem Memoranda, jehož znění odsouhlasili českolipští radní na posledním ze svých loňských zasedání.

Anketa

Přímo na covid v Česku zemřela zhruba 1/3 lidí, kteří jsou uváděni jako oběti, uvedl ministr Blatný. Měl to říkat?

93%
7%
hlasovalo: 7154 lidí

Výsledkem spolupráce všech zapojených obcí a měst by měl být Komunitní plán na roky 2022 – 2026 a také Zásady pro společné financování. „Ruku v ruce s dostupností a nabídkou sociálních služeb jde samozřejmě také financování. Poskytovatelé sociálních služeb musejí mít finanční jistotu a prostředky na financování bezproblémového provozu, který neohrozí krize nebo výpadky dotačních programů. Na fungování sociálních služeb by se tak měly finančně podílet všechny samosprávy z regionu, a to přímou podporou z obecních a městských rozpočtů, samozřejmě ve výši, která je pro danou obec či město přijatelná. Jednáme tedy se starosty a starostkami z okolí, aby se do celé akce zapojili,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Na základě schváleného harmonogramu na jaře proběhne kolečko, v rámci kterého se bude na našem území zjišťovat potřebnost jednotlivých sociálních služeb a náklady na jejich provoz. Budou samozřejmě zaznamenány i požadavky na zřízení služeb, které v regionu chybí a bude navrženo jejich zajištění. Komunitní plán by měl být schválen do konce letošního roku.

„Naším cílem je, aby se každému, kdo pomoc potřebuje, pomoci dostalo, a to v rámci regionu, ve kterém bydlí. Nechceme naše obyvatele, ať už to jsou senioři, problémové rodiny nebo lidé s postižením, nechat bez pomoci. Společné financování navíc zajistí, že služba bude udržitelná. Lidé v obtížných životních situacích potřebují vědět, že se mají kam obrátit. Věřím, že díky společnému úsilí nás všech se to podaří,“ uzavřela starostka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka  (KDU-ČSL): Žádáme o distribuci respirátorů potřebným ze státních hmotných rezerv

20:09 Jurečka (KDU-ČSL): Žádáme o distribuci respirátorů potřebným ze státních hmotných rezerv

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka o to dnes požádal premiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka v otevřené…