Volfová (ANO): Přerozdělené daňové příjmy kraje poputují i do České Lípy

19. 1. 2020 14:58

Do rozpočtu Libereckého kraje přiteklo v loňském roce o 404 milionů Kč na daňových příjmech více, než byl předpoklad. Krajští radní tak na svém jednání v úterý 14. ledna odsouhlasili zapojení těchto příjmů do rozpočtu na letošní rok.

Volfová (ANO): Přerozdělené daňové příjmy kraje poputují i do České Lípy
Foto: archiv kandidátky
Popisek: zastupitelka České Lípy a jednička na kandidátce ANO v Libereckém kraji Jitka Volfová
reklama

Největší část, celkem 280,5 mil. Kč chce kraj využít na opravy krajských silnic, nezapomíná však ani na školství nebo sociální oblast.

Přerozdělení musí ještě odsouhlasit krajští zastupitelé, jednat o tom budou na svém lednovém zasedání.

„Konečnou částku vyšších daňových příjmů jsme mohli určit až na samém konci roku 2019, kdy došlo k jejich nejvýraznějšímu nárůstu a staly se tak součástí výsledku hospodaření kraje za loňský rok. Jednotlivé krajské resorty jsem pak v prosinci z pozice statutární náměstkyně pro ekonomiku požádala o zpracování návrhu na uplatnění finančních požadavků, na které se nedostalo při schvalování našeho rozpočtu na rok 2020. Požadavky byly vyšší zhruba o 160,5 milionu, proto jsme je museli snížit na odpovídající částku 404 milionů korun,“ uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Necelých 47 milionů z celkové částky vyšších daňových příjmů pak poputuje také do České Lípy. Největší částka, celkem 30 mil. Kč, je určena na opravu silnice z Dubice na Kozly. V letošním roce by chtěl kraj zvládnout opravit všechny propustky, mostky a další drobné dopravní stavby na této silnici, v roce 2021 se pak kompletně opraví i její povrch. Dalších 15 milionů je určeno na opravu části silnice v Častolovicích, kde došlo k havárii propustku. Peníze pak přitečou také do denního stacionáře na sídlišti Špičák, kde budou pořizovat nový automobil na převoz svých klientů (900 tis. Kč) nebo do vlastivědného muzea, kde se doplní některé potřebné technické vybavení (800 tis. Kč).

„Kromě těchto akcí na kraji počítáme s avizovanou kompletní rekonstrukcí několikakilometrového úseku silnice II/262 z Dobranova až po kruhový objezd u základní umělecké školy. I nadále se pokračuje s postupným vylepšováním jednotlivých oddělení v českolipské nemocnici. Je dobře, že se na kraji nebojíme velkých investic v jednotlivých městech a že jsou krajské investice v České Lípě opravdu smysluplné a viditelné,“ doplnila Jitka Volfová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Vondrák: Ve válce proti epidemii hraje důležitou roli čas

20:05 Hejtman Vondrák: Ve válce proti epidemii hraje důležitou roli čas

Moravskoslezský kraj nakoupí zdravotnické ochranné prostředky a pošle je do partnerských provincií Š…