Vondra (ODS): Blatný, Petříček a Babišova vláda

12.04.2021 18:49

Komentář na facebookovém profilu k střídání ministrů ve vládě Andreje Babiše

Vondra (ODS): Blatný, Petříček a Babišova vláda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
reklama

Lidé se ptají, proč skončil ministr Blatný a proč má končit jeho kolega Petříček. Jsou to přece slušní lidé, kteří se státu snažili pomáhat. Myslím, že končí právě proto. Z výše uvažovaného pohledu byli ve vládě omylem. Na slušnost se v ní nikdy nehrálo. Oba svým bosům jen sloužili jako fíkový list. Blatný jako clona, která odstíní politické náklady za totální chaos v řízení pandemie a vyhlašované lockdowny tak, aby neulpěly na Babišovi. Teď se bude otevírat, takže Blatný se pro něj stal obtížným hmyzem. Víc se hodí kariérista Arenberger. Bude poslouchat a bokem získá prostředky pro svůj výzkum.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13054 lidí

Stejné jako s Blatným je to i s Petříčkem. Vládě dlouho dával alibi o zahraničně-politické kontinuitě. ČSSD to ale nové hlasy nepřinášelo ("moderní levice" tíhne k Pirátům) a ty tradiční spíš ubíralo. Strana před volbami balancuje na hraně přežití, Petříček prohrál souboj o předsedu, tak už není důvod ho držet. Volby jsou pro ně důležitější než zájem země a zahraniční alibi.

Co to pro nás znamená? Budou nás očkovat neschváleným Sputnikem? Budou Dukovany stavět Rusové? Nemyslím si to. Smlouvy o licenční výrobě Sputniku jsou už dojednané v Německu, Itálii, zřejmě i v Rakousku a ve Francii. Soudím, že do léta ho proto schválí EMA. I kdyby někdo chtěl jeho výrobu v Česku, je už pozdě.

A Dukovany? Tam je jeden hlavní důvod, proč kontrakt nesmí dostat Rusové. Mohli by si na „fíčkách“ koupit českou politiku. To samozřejmě nelze dopustit. Zásadní rozhodnutí ale učiní až vláda vzešlá z příštích voleb. To by měl mít na paměti každý, až se bude rozhodovat, komu dá svůj hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Je mi ctí vést tuto kandidátku

22:24 Kaňkovský (KDU-ČSL): Je mi ctí vést tuto kandidátku

Kaňkovský, Decroix a Lisová lídry SPOLU na Vysočině.