Vondra (ODS): Generál není žádný druhý „Drahoš"

27.01.2023 22:36 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k volbě prezidenta.

Vondra (ODS): Generál není žádný druhý „Drahoš"
Foto: Screen FB Alexandra Vondry
Popisek: Alexandr Vondra (ODS) hovoří v Evropském parlamentu

Nakonec není vůbec co řešit. Dnes jdu k volbám a rád to hodím Petru Pavlovi. Proč?

1) Protože Babiš se na prezidenta absolutně nehodí. Opakovaně to dokazoval celé dva týdny horké kampaně po prvním kole. Bezohledný oportunismus, lži, podrazy, podpásové útoky. A pak zase uraženecké fňukání. V posledku mu jde jen o osobní prospěch, republika je mu ukradená. Dokonce bych řekl, že i Miloš Zeman - když nechlastá - je lepší variantou než Babiš.

2) Naopak Petr Pavel je pro mě čím dál víc pozitivním překvapením. Věděl jsem, že je to vynikající voják, proto jsem kdysi jako ministr obrany navrhl jeho jmenování do čela AČR. Ale dlouho jsem si nebyl jistý, zda to stačí na Hrad. V posledních týdnech mě ale docela přesvědčil. Umí si stát za svým, nekličkuje, zároveň je klidný, věcný. Žádná hysterie. Má i charisma. Není to druhý "Drahoš".

3) Babiš opakovaně argumentuje, že Pavel bude "loutkou" naší vládní koalice. A že ta koalice bude mít veškerou moc v zemi. Nemyslím si to. Myslím, že Pavel jako prezident se bude chovat autonomně. Když byl NGŠem, taky to nebyl žádný ministerský poskok. Ta určitá míra autonomie, podepřená nominací od petentů a mandátem v lidové volbě, může občas vyvolat i tenzi mezi Hradem a Strakovkou. Ale jsem přesvědčen, že to bude v rámci ústavních pravidel a že to bude lepší než kdyby tam byla amorfní "loutka", nebo naopak Babiš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kocumová (LOL!): Bazén za 1,5 miliardy je úlet

6:37 Kocumová (LOL!): Bazén za 1,5 miliardy je úlet

Nově vypočtená cena rekonstrukce bazénu se vyšplhala už na 1,5 miliardy. Za tuto cenu, kterou nově p…