Budou v něm prostředky na pomoc regionům, které jsou nejvíc postiženy dekarbonizací. Primárně ukončením těžby uhlí a vypínáním tepelných elektráren. U nás se to bude týkat Ústecka, Sokolovska a severní Moravy.
Ve fondu bude nejméně 7,5 miliard eur, ale pokud projde návrh na půjčku EU ve výši 750 miliard, tak do něj přijde až 40 miliard. Česko je po Polsku, Německu a Rumunsku čtvrtou nejvíce postiženou zemí. Takže se nás to bude opravdu týkat (viz mapka). Legislativa určí, na co bude možné prostředky využít. Primárně na nové investice a rekvalifikace.
Zelení, socani, komunisti a levicově-zelení liberálové vždycky utvoří jednotný blok, kterému lidovci ustoupí. Výsledkem jsou pak zcela revoluční postupy. To samé chtěli předvést i teď. Požadovali nejen zákaz investic do jádra, ale i do plynu, což je šílenství, protože když nebude foukat vítr a svítit slunce a energii neumíme skladovat, nebylo by ji jak vyrobit. Chtěli zakázat investice větším podnikům. Požadovali dokonce genderovou rovnost pro rekvalifikaci horníků!

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , ODS , Vondra , životní prostředí , Tóthová
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám do Poslanecké sněmovny.
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně