Vondráček (ANO): Řada našich zájmů je shodných a stojí za to se vzájemně podpořit

01.09.2018 9:17

Předseda PSP ČR Radek Vondráček se ve dnech 28. - 29. srpna 2018 zúčastnil v Juratě společného zasedání vedení Poslanecké sněmovny a polského Sejmu v čele s maršálkem Markem Kuchcińským. Čelní představitelé obou zákonodárných sborů se setkali již potřetí.

Vondráček (ANO): Řada našich zájmů je shodných a stojí za to se vzájemně podpořit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek Vondráček
reklama

"Jednali jsme mimo jiné o tom, jak účinně rozvíjet parlamentní spolupráci. Vycházíme z toho, že řada našich zájmů je shodných a stojí za to se vzájemně podpořit v Evropské unii, v NATO i případně v dalších mezinárodních organizacích. Za klíčovou považuji spolupráci ve Visegrádské čtyřce a z ní vyplývající možnost lépe a efektivněji ovlivňovat evropskou politiku. Naše kooperace by měla navazovat na vlády a jejich spolupráci, někde - u navýsost politických témat - mohou být naopak iniciativní naše parlamenty (budoucnost EU, rozpočet EU, migrace aj.)," uvedl Radek Vondráček.

Samostatný diskuzní panel byl věnován infrastruktuře a rozvoji komunikací. Předseda Sněmovny po jednání shrnul základní poselství: "Severojižní dopravní spojení, která po pádu železné opony mezi ČR a Polskem stavíme, mají význam pro naše země, naše hospodářství i pro občany. Mají vlastně celoevropský význam, ať je to dálnice Ostrava - Katovice, Hradec Králové - Vratislav nebo Liberec - Dolní Slezsko či hlavní železniční koridor Břeclav - Ostrava - Bohumín - Katovice - Varšava, stejně tak vodní cesta na Odře. Oproti spojením západ - východ jsou ta severojižní každopádně opožděná."

Předseda Sněmovny Radek Vondráček v neposlední řadě poděkoval maršálkovi Marku Kuchcińskému za usnesení, které polský Sejm schválil při příležitosti 50. výročí okupace Československa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti k rozhodnutí Rady EU: Šifrování je ochranou, ne hrozbou

9:12 Piráti k rozhodnutí Rady EU: Šifrování je ochranou, ne hrozbou

Rada Evropské unie ve čtvrtek projednávala přijetí rezoluce o narušení šifrování. Pokud by byl podob…